bozulan sabit ve harici diskten veri kurtarma işlemi

Neredeyse herkezin özel bilgilerini depoladığı dahili sabit veya harici harddisk in bir gün bozulduğunu ve içersindeki aile fotoğrafları veya özel iş dosyalarınızın kayıp olduğunu düşünün. İnsanın ilk başına geldiği anda karamsar bir düşünceye kapılıyor maalesef.

Günün birinde harddisk bozulur ise içersindeki verilerinizin kurtarılması için öncelikle diske kendiniz bakacak sonra internete girip sorunu araştırıp çözmeye çalışacaksınız. Yada tanıdığınız bir bilgisayarcıya sorunun çözümü için danışacaksınız. Çoğu kişi bu işi yapan veri kurtarma firmasının olduğundan habersiz.

Peki bozulan harddiskten nasıl dosyaları kurtaracaksınız ?

Öncelikle şunu belirtelim hard disk bozuldu ise kendiniz kesinlikle amatör müdahale ile kurtarma girişime girmeyiniz. Neden mi? Diskinizin dosya geri getirme kurtarma başarı oranı özel imkanlar ile %90 ise amatör müdahale ile %20 hatta %10 düşecektir.

Amatör olarak veri kurtarma çalışması şu şekilde yapabilirsiniz. 1. sabit medya sürücüsü harici ise plastik kutusunu açıp içindeki usb giriş soketini değiştirebilirsiniz ve ara kabloyu değiştirebilirsiniz. Sorunun bunlardan kaynaklanma olasılığı yüksektir neden şeklinde sorarsanız diskin en çok kullanılan kısmı kablo ve giriş kısmıdır.

Harddisk bozulma durumunda bilgisayarın görmemesinin nedeni nedir?

Harddisk sürücü bilgisayar görmüyor ise fiziki veya yazılımsal olarak sorun meydana gelmiş demektir. Yere düşen harddisk genelde bip sesi, tık tık sesi, ve sürtünme sesi çıkarıyorsa buna harddisk kafa vurma sorunu demektir. Ses çıkaran sabit sürücüden veri kurtarma yapılabilmektedir. bozulan sabit ve harici diskten veri kurtarma nasıl yapılır ?

En çok harddiske zarar veren kullanıcı sorunlarının başında yanlış kullanım gelmektedir. Bunlar harici bir medyayı bilgisayara bağladıktan sonra güvenli usb çıkışı yapmadan direkt olarak power güç bağlantı kablosunun bilgisayardan çekilmesidir. Bunun zararı okuyucu uç ani güç kaybı yaşadığından dolayı kafa yuvasına çarparak zaman içinde yamulma yapıp tık tık şeklinde kafa vurmaya başlayacak ve verilerin kayıtlı olduğu plaka kısmına çizik şeklinde zarar verecektir. bozulan sabit ve harici diskten veri kurtarma nasıl yapılır ?

Yüksek elektrik voltaj sorunundan dolayı harddisk kartındaki sigorta devresi bozulacak ve medya çalışmamaya başlayacaktır. Çok bilinen bir yanlışta vardır aynı model disk parçasını kullanarak harddisk tamiri yapmak olurmu? yeni model sürücüler kendine ait “rom” yazılımı ile gelmektedir, bunu parmak izi gibi düşünebilirsiniz. Yani her diskin kendine ait parmak izi vardır siz onun kartını alıp taksanız dahi disk çalışmayacak ve daha fazla zarar görmesine neden olabilmektedir. bozulan sabit ve harici diskten veri kurtarma nasıl yapılır ?

Acil veri kurtarma firmamız dan mühendisimizin temel veri kurtarma bilgi youtube videosunu izleyebilirsiniz

Hangi veri kurtarma programı kullanılmalıdır?

Bilgisayar sabit sürücüyü görmediğinde genelde kullanıcılar hazır veri kurtarma program indirerek bilgisayarın görmesini beklemektedirler. Temel algoritmalı veri kurtarma yazılımları tekli klasör, video, fotoğraf gibi silinmelerde etkili olup ücretsiz bir şekilde geri getirebilmektedir.

Burada önemli olan orjinal olan yazılımları tercih etmelisiniz. Korsan ve yazılımı sahte olan seri numaralı yazılım ve programlardan uzak durmanız gerekir. Korsan yazılım bilgisayarınıza zarar verir.

Genel olarak disk biçimlendirme oldu ise temel algotirmalı veri kurtarma programları dosyalarınızı karışık olarak yani klasör isimleri değişmiş ve sayıya dönüşmüş şeklinde kurtarır ve çoğu kurtarılan fotoğraf görüntülenememe gibi sorun yaşayarak dosyalarınız bozulmuş olur. Biz hazır yazılım değil özel cihaz ve gelişmiş algoritma kullanmaktayız. Buda başarı oranını arttırmakta ve kaybolan dosyalar klasör şeklinde veri kurtarma yapmaktadır.

Profesyonel veri kurtarma merkezi nasıl yapılır standarları nelerdir?

Profesyonel veri kurtarma hizmeti veren acil veri kurtarma firmamıza linkten ulaşabilirsiniz. Özel uzman mühendis kadromuz ile ücretsiz sabit sürücü analizi yaparak sorunu tespit ettikten sonra müşteriyi arayarak detaylı bilgi veriyor ve müşteri onayı ardından yüksek başarı oranı ile veri kurtarma işlemine başlanıyor.

Firmamız sabit ücret ve veri gizliliği içersinde çalışıyor. Ekibimizin tamamı mühendistir. İstanbul şişli lokasyonlu firmayız ve türkiye genelinde 400+ anlaşmalı bilgisayar firmalarından data kurtarma için tarafımıza disk gönderilmektedir. Türkiyenin her ilinden kargo veya müşteriler kendisi getirmektedir.