WordPress destek hizmetleri ile profesyonel olarak kurulum, bakım, site yönetimi gibi hizmet vermekteyiz. Geniş yelpazeye sahip olması nedeni ile temel düzey kullanım dışında e-ticareti veya hizmet sektöründe çalışan firmaların iyi bir içerik yönetim sistemine sahip olup, bu sistemin sürdüre bilirliğinin sağlanması gerekmektedir. Bu nedenle her gelen gün gelişen bu sistem yeni güncellemeler ve ihtiyaca uygun çözümler sunması için sistem üzerinde güncellemeler yapılıp düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Mevcut temanın wordpress e uyarlanması

Mevcut temanızı manuel olarak yönetiyor olabilirsiniz. İçerik geliştikce manuel olarak site yönetimi zor ve sık yapılan hatalara neden olabilmektedir. Mevcut temanızı wordpress sisteme uyarlayarak güçlü bir alt yapı kurmuş olursunuz ve wp nin tüm eklenti, güncelleme gibi özelliklerinden yararlanırsınız. Bazı kullanıcılar sitesini beğenmekte ve görüntüsü aynı kalsın ancak alt yapısının wp olmasını talep etmektedir. Wp sistemine geçtikten sonra aşağıdaki maddelerdeki adımları çok rahat yapabilirsiniz.

 • Tüm eklentileri otomatik olarak tek tık ile kurabilirsiniz.
 • Kategori, sayfa yönetimlerini kontrol paneli üzerinden çok basit adımlar ile yapabilirsiniz.
 • E-ticaret sistemine anında dönüştürebilirsiniz sitenizi.
 • İyi bir makele blog yönetim sisteminiz olur. Sitenizin güvenliği en üst düzeye çıkar.
 • Manuel olarak yapamayacağınız binlerde hazır eklentileri ihtiyacınıza uygun olarak kurabilirsiniz.
 • Web sitesi hızlandırma.

 

WordPress seo nun avantajları

wordpress seo yönetimi ile organik arama motoru sonuçlarında sıralamanız ciddi anlamda yükselir ve site trafiğinizde artış olur. Seo mevcut içerik ile yapıldığı için artan trafikte sadece ilgili potansiyel müşterilerinize ulaşmış olursunuz. Profesyonel wordpress seo eklenti ve doğru ayarlar ve planlama ile kısa bir süre içerisinde arama motorlarında yükselişe geçersiniz.

Site kullanıcı deneyimi arttırma ve hızlandırma (CLS, LCP, INP, FCP, TTFB, FID)

Seo açısından ve kullanıcı deneyimi arttırmak ve arama motorlarında google gibi üst sıralarda yer almak için web sitesinin hızlı çalışması, kullanıcının aradığı sonuca hızlı bir şekilde ulaşması ve yararlı olması arama motorları için önemli bir kriterdir.

 • Largest Contentful Paint (LCP) : Açılışta algılama yükleme hızını tespit eden Core Web Vital yapısıdır.
 • Interaction to Next Paint (INP) : Soraki boyoma etkileşimi ölçümüdür. Yapılan kullanıcı eylemlerinin çalışıp, çalışmadığını tespit eder. Örnek olarak bir ürün sepete eklenip eklendimi. Yada Bir telefon butonu tıklandığında gerçekten arama sayfası açıldımı, açılmadımı gibi eylemleri kontrol eder.
 • Cumulative Layout Shift (CLS) : Web sitesi yüklenirken buton, tablo ve resim gibi öğelerin düzgün konumlarına, yerlerine yüklendiği ve kayma olup, olmadığını kontrol eder yapıdır. Örnek olarak bir butona kullanıcı rahat bir şekilde tıklayıp, tıklayamıyor mu gibi yapıların kontrolüdür.
 • First Contentful Paint (FCP) : İlk sayfa yüklenirken kullanıcının gördüğü içeriktir. Örnek olarak ilk resim mi yükleniyor. Veya bir text yazımı yükleniyor.
 • First Input Delay (FID) : Bir kullanıcı sayfaya ilk defa ziyaret ediyor varsayalım ve sayfa yapısı, kullanım alanları ve tasarım iyimi beğeniyormu gibi metrikleri içermektedir. Piksel yüklemeleri gibi metrikleride içermektedir. 
 • Time to First Byte (TTFB) : Kullanıcı web sitesinde ziyaret esnasın da bir linke tıkladığında sunucudan ne kadar sürede cevap gelip sayfanın yüklendiği ve açıldığını kontrol eder parametredir. İlk bayt yüklenme olarak geçmektedir.

Yukarıda sıralanmış metrikler iyileştirildiğinde hem seo hemde arama motorlarında üst sırada yer alma şartları sağlanmış olmaktadır. Çoğu web sitesinin içeriği iyi olduğu halde yukarıdaki metrikler düşük olduğundan dolayı sıralama sorunu yaşamaktadır. Bir diğeri ise yukarıdaki metrikler iyi ancak seo yetersiz olduğunda yine sıralama sorunu olmaktadır. Çözüm olarak hem seo hemde site alt yapısı güçlendirilerek siteyi ziyaret eden kullanıcılara iyi bir deneyim sunarak hem arama motorlarında hemde site kalitesi arttığından dolayı iyi bir konum sahibi olabiliniyor.

Bu yazıyı beğendiniz mi
[Toplam: 18 Ortalama: 5]