Video Prodüksiyon Animasyon Hizmeti

Video, Prodüksiyon& Animasyon

İnternet kullanımının oranı son derece artmıştır. Bu yüzden de sürekli olarak yükselişe geçen internet kullanımı video gelişimini de beraberinde getirmiştir. Hedef kitle ve alıcılar öncelikle satın almak istedikleri ürün ya da hizmetin videosunu izlemektedir. Ayrıca şirketinizin dijital alandaki varlığı da videolarla pekişiyor.

Etkileşimin Anahtarı: Video

Video, Prodüksiyon Ve Animasyon Hizmeti sürecinin ilk halkası olan video, günümüzde internet alemindeki en etkili iletişim aracıdır. Özellikle iş dünyasında ihtiyaç duyulan atılım videonun etkili şekilde kullanılmasıyla ortaya çıkıyor.  Ayrıca kurumsal yapınızı ortaya koyan bu uygulama kaliteli, hızlı ve ekonomik bir şekilde faaliyetlerinizi etkili şekilde yürütmenizi sağlıyor. Ancak bunun için referansları ve hizmet ağı güçlü olan bir uzman marka ile çalışmak önemlidir.

Hedef kitlenizin neyi aradığını bilmek çok önemlidir. Böylece seslenmek istediğiniz insanlarla video sayesinde etkileşim kurabilir ve etkileşiminizi en yüksek noktaya taşıyabilirsiniz. Bu yüzden de web sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda profesyonel video içerik desteği almanızda yarar vardır.

Video Prodüksiyon Nedir?

Video, Prodüksiyon Ve Animasyon sürecinde videonun yapım aşamalarının tamamı prodüksiyondur. Yapım anlamına da gelen bu süreçte sizi bekleyen 3 farklı adım vardır:

  • Pre-Prodüksiyon (Yapım Öncesi): Bu bölüm video projesinin çekimlerine başlamadan önce hedef kitle analizi, sektör analizi ve bencmarking gibi çalışmaları kapsayan süreçtir. Burada elde edilen sonuçlar global iletişim süreçlerine ve markanın ya da kurumun hedef kitlesiyle birlikte sektörüne uygun bir içerik planı yapılır. Süreç metin yazma ve senaryo haline getirmeyle başlar. Diyalog ve seslendirmeler konsepte göre oluşturulur ve konsepte uygun metinsel çalışmalar da üretilerek ilk aşama bitirilir.
  • Prodüksiyon (Yapım): Bu aşamada video oluşturma sürecinin ikinci bölümüdür. Burada ilk adımda ortaya çıkan konsept ve senaryoya uygun olacak şekilde profesyonel çekim ya da görsel tasarım çalışmaları oluşturulur. Gerçek görüntüler olacaksa video çekilir. Eper olmayacaksa görsel tasarım çalışmaları oluşturulur. Çekim ve görsel tasarım sürecinde ortaya çıkan görüntüler ise görsel stoku ortaya koyar. İhtiyacınız olursa hazır stok görüntüler de alabilirsiniz.
  • Post Prodüksiyon (Yapım Sonrası): Bu terim yapım sonrası anlamındadır. Video Prodüksiyon Ve Animasyon Hizmeti aşamasının son halkasıdır. Burada iki adımda ortaya çıkan konsept ve görsel stok düzenlenir. Görsel tasarım çalışmaları burada hareketlendirilir. Böylece belirlenen içeriğe uygun görseller videolaştırılır. Animasyon süreci kurgu, montaj, ses ve müzik çalışmalarıyla birlikte tamamlanır. Bu sayede süreci tamamlamış olursunuz.

Başarılı ve şirketinizi tanıtacak bir video oluşturulmasını istiyorsanız tüm aşamaları titiz şekilde yürütecek profesyonel bir destek almalısınız. Dünya trendlerini iyi bilen, daha önce büyük projelerde bulunmuş bir markanın desteği önemlidir. Video, Prodüksiyon Ve Animasyon süreci Seo ve web tasarım süreçlerini tamamlayan ve markanıza kurumsal kimlik kazandırma açısından büyük etkisi olan çalışmalar bütünüdür.

 

 

Bu yazıyı beğendiniz mi
[Toplam: 3 Ortalama: 5]