bulut yedekleme sistemleri

Veri işletmelerin en önemli ve vazgeçilmez bir kaynağıdır. Veri her geçen gün artmakta ve iyi bir şekilde saklanmalıdır. Bir işletme için kullanılan her veri neredeyse önemlidir. Bunlar önemli muhasebe verileri olabilir veya işletme için özel bilgiler olabilir. İşletmenin işlerini sürdürebilmesi için eski veriler üzerinden yeni veriler yaratmaktadır. Bu nedenle veriler olmazsa olmazdır. İş akışının durmaması için veri depolama sistemlerinin kesintisiz ve kusursuz bir şekilde çalışması gerekir.

Epasis bilgi teknolojileri olarak işletmenizin yapısına göre en uygun yedekleme sistemleri kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Gerek fiziksel gerekse bulut cloud ile güvenli depolama ve heryerden verilerinize ulaşım sağlar. İşletmenizin erp muhasebe ve kullanıcı yedekleri güvenle ile saklanır ve veri kayıbı sıfır inmiş olur.

Veri Yedekleme

Verilerin yedeklenmesi ve doğru bir şekilde depolanması günümüzde çok önemlidir. Özellikle şirketler veya bireysel çalışanlar için verilerin güvenli bir şekilde depolanması sürdürebilirlik için çok önemli bir role sahiptir.

Veri depolamada veri tabanı, excel iş dosyaları veya bir mimari çizim projeleri gibi yeniden, yetmişe tüm datalar barındırılmaktadır. Genel olarak çoğu kişi yedeklemeyi manuel olarak usb harddisk’lere veya harici belleklere kayıt etmektedir. Ancak günün birinde tek diskte tutulan depolama birimi bozulduğunda tüm verilerin kaybı söz konusu olmaktadır.

İyi bir veri depolama, arşiv yöntemi verilerin doğru güvenilir bir şekilde saklanmasını ve günü geldiğinde kolay erişir bir şekilde kullanılmasını sağlar. Özellikler uzun vadede ihtiyaç duyulacak muhasebe ve arşiv verileri gibi.

Burada profesyonel olarak veri yönetimi devreye giriyor, yani verilerin güvenilir olarak depolanması ve dosya karışıklığın önüne geçilebilmesi için özel mimari yönetim sistemleri gibi. İhtiyaca ve şirket yapısına uygun storage(veri depolama) sistemlerin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Veri yedekleme sistemleri ihtiyaca uygun belirlenmelidir.

Örnek olarak, yanlışlıkla bir dosyayı sildiniz bu sistem kopya ile çalıştığından dolayı veri kaybı yaşadığınız dosyayı saniyeler içerisinde geri alabiliyorsunuz.

İkinci bir avantajı çoklu disk sistemi ile çalıştığından fiziksel bir sorun olduğunda bir disk arızalanırsa sistem çalışmaya devam ediyor, kesinti ve veri kaybı yaşamamış oluyorsunuz. Günümüzde veri kaybı yaşanması, veri kurtarma ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Buda hem maliyet, zaman hem de verinizin kurtarılma garantisi olmaması anlamına gelmektedir.

Migrate Verilerin Birbiri ile Yedeklenmesi

Sık tercih edilmeye başlayan cloud bulut depolama avantajları gün geçtikçe ihtiyaçlara cevap vermektedir. Bulut sistemi hizmeti birden fazla lokasyonda birden fazla yedekleme sistemi ile iletişim kurup, mevcut dosyaların klonlanmasında veri kayıplarının önüne geçmektedir. Örnek olarak a-1 sunucusu İstanbul da olduğunu varsayalım a-2 sunucusu ankara da olduğunu varsayalım a-1 ve a-2 depolama birimi birbirlerine klon kopyasını göndererek mevcut bir sunucu da sorun çıkması halinde diğer sunucuda bilgiler olduğu için kayıp olmayacaktır.

Yedekleme Kurulum, Bakım ve Danışmanlık Hizmeti

Depolama ve yedekleme cihazlarının temini ve kurulumu. bulut yedekleme backup sistem kurulum sonrası düzenli olarak bakımı ve danışmanlığı tarafımızdan yapılmaktadır. Yedekleme sistemi talebe göre farklı lokasyonda birbirleri ile eş zamanlı çalışan sistemler kurulabilmektedir. Fiziksel seçenek istenmez ile bulut depolama hizmetinden yararlanabilmektedir.

bulut yedekleme sisteminin avantajları

 1. Fiziksel veya yazılımsal sorunlardan dolayı kesinti olmaması.
 2. Düşük maliyet ve yüksek performans.
 3. Profesyonel mühendis ekip ile sistemin yönetilmesi.
 4. Güvenlik ve iş sürekliliği.
 5. Kurulum, bakım, ve sorunlara hızlı müdahale.

Küçük ve orta işletmeler için otomatik yedekleme sistemleri nelerdir

İşletmeniz küçük boyutlu ise büyük bir yedekleme sisteminin kurulması hem çok maliyetli olacaktır hemde ihtiyacınızın fazlası olacaktır. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun olarak raid yapılı yedekleme sistemleri kurmaktayız. Örnek olarak işletmenizde 1-10 çalışan var ve raid sistemi ile yani 5 tane depolama cihazına aynı verilerin eşzamanlı olarak birbirleriyle iletişime geçerek bilgisayar sistemlerinizin yedeklerini otomatik olarak almasıdır. Örnek olarak yedekleme sisteminden bir disk bozulursa diğer disklerde aynı yedekleriniz olduğundan dolayı kesintisiz bir şekilde verilerinize ulaşmanız sağlanmaktadır.

Otomatik bulut yedekleme sisteminin çalışma mantığı

İşletmenizde fiziksel olarak bulundurduğunuz yedekleme sistemi tüm programların ve bilgisayarların otomatik olarak yedeklerini anlık veya saatlik olarak aldığını düşünün ayrı zamanda fiziksel olarak yedekleri alan sunucu bulut sistemine otomatik olarak göndersin bu şekilde işletmenizde bulunan fiziksel sunucuya zarar gelse dahi bulut sistemi üzerinden kesintisiz bir şekilde verilerinize ulaşıp işleriniz kesintiye uğramadan devam edebilirsiniz. Siz bulut depolama sisteminden devam ederken fiziksel sorunlu yedekleme sisteminin arızası giderilerek tekrar aktif olarak kesintisiz bir şekilde veri depolama devam eder.

Online Backup Avantajları

Online backup hizmeti ile işiniz kesintisiz bir şekilde işlemesini sağlar. Günümüzde veri kaybı

 • Büyüklük kapasitesi fark etmeksizin, tüm şirketler için inanılmaz kolay kullanıma sahip, stabil bir şekilde çalışan yedekleme hizmetidir.
 • Saniyeler içinde yedeklenen sisteme dönerek işler aksamadan devam etmesi.
 • Verilerinizi tek tık ile otomatik yedeklenmesi.
 • Günümüzde artan fidye virüsü yani Ransomware korunmanın tek yöntemi güvenilir olarak backup almaktır. Acronis alt yapılı backup sistemi akıllı algoritma ile fidye virüslerinden sizi korur.

Qnap nas yedekleme

Nas nedir ? Kısaca network üzerinden depolama alanına erişilmesidir. Güvenli ve düzenli olarak depolanan dosyalara erişim sağlanmasıdır. Raid yapısı oluşturularak veri kayıpları önlenebilir.

Raid nas yedekleme avantajları nelerdir

Yedekleme yapılırken fiziksel cihaza dosyalar aktarılabilir ve fiziksel olarak yedeklenen veriler olası fiziksel sorunların önüne geçilip, veri kaybının önlenmesi için cloud bulut sisteminede bir kopyası otomatik olarak oluşturulur.

İşletmenizin yedekleme ihtiyacı belirlenerek gerek sanal sunucular gerekse fiziksel sunucularınızın hangi yedekleme sistemi uygun olduğu tespit edilir ve sunucu, sanal sunucu yedekleme sistem kurulumu yapılır.

Müşteri talebine göre yedekleme günlük, haftalık, aylık olarak ayarlanır. Gelişmiş sistem ile anlık yedekleme seçeneğide mevcuttur.

İşletmenizin sunucu alt yapısı yok ise veri merkezimizden sunucu ve yedekleme hizmetinden kesintisiz olarak yararlanabilirsiniz. Cloud bulut sunucudan yararlanmak size performans, hız, ve güvenirlik sağlar. Ayrıca sistem yönetim sorunlarıyla karşılaşmazsınız.

online backup yedekleme ile saniyeler içerisinde kayıp olan verilere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar.

bulut yedekleme ile tüm bilgisayar ve sunucu yedekleri otomatik olarak bulut sunucularında saklanır buda veri kayıplarının önüne geçer. Cloud bulut yedekleme sistemi güvenli ve hızlıdır.

dvr cctv güvenlik kamera kayıtları sabit disklerde aylık veya haftalık olarak saklanıp, otomatik olarak silerek yeni kayıt yapma ihtiyacı duymaktadır. Cctv kamera kayıtlarını bulut yedekleme ile veri kayıplarının önüne geçmenizi sağlıyoruz. Bulut sunucu kamera kayıtlarınızı farklı lokasyondaki sunuculara otomatik olarak yedekler. Özellikle iş yeri güvenlik kamerası ve rehabilitasyon merkezi gibi kamera kayıtlarının saklanması önem arz ediyor ise bulut yedekleme mutlaka yapılması gerekmektedir.

online yedekleme ile şirketinizin tüm verileri güvence altında. Otomatik yedek alma sistemi ile tüm bilgisayar ve sunucuların yedekleri saniyeler içerisinde alınmaktadır. İhtiyaç duyulması durumunda yedekler online olarak cihaza yüklenebilmektedir.

Güvenlik Kamerası Bulut depolama ile fiziksel cihazınızın haricinde otomatik olarak buluta yedeklenerek görüntü kayıtlarınızın kayıpların önlenmesi sağlanmaktadır. Buda veri kayıplarını en aza indirmektedir.

Güvenlik Kamera Kayıtlarının Otomatik Bulutta Yedeklenmesi

İş yeri, ev veya eğitim merkezleri çoğu kuruluşta güvenlik kamera kayıtlarının saklanması büyük ölçüde önem taşımaktadır. Güvenlik kamera kayıtları haftalık veya aylık olarak kamera kayıt cihazına local olarak kayıt edilip, bir sonraki döngüde silerek yeni görüntüleri eski kayıtların üzerine yapar. Bu mantıkla çalıştığı için eski görüntülerin güvenli bir şekilde saklanma ihtiyacı duyulur.

Kamera kayıt bulut yedekleme sistemi ile eski kayıtlar belirli zaman aralıkları ile güvenli bir şekilde cloud bulut depolama alanında saklanır ve ihtiyaç duyulması halinde kayıtlara ulaşılır.

Buluta Geçiş ve Online Backup Süreci

Veri kayıpları şirketiniz için her zaman risk unsurudur. Epasis online backup ile tüm değerli verileriniz cloud, bulut depolama ile güvenli bir şekilde saklanır. Online backup bir diğer avantajı gelişmiş yapay zeka algoritması ile sizi fidye yazılımlarından korur.

Buluta geçiş süreci şu şekildedir;

 • Firmanızın bilgisayar sayısının tespiti.
 • Kullanılan erp, muhasebe programların gibi veri tabanı dosyaların tespiti.
 • 7/24 erişim için bilgisayar ve mobil cihazların tespiti.

İş ve ev bilgisayarınızın masaüstü, belgeler gibi önemli alanları otomatik olarak saniyeler içerisinde yedekler. Yedeklere dilediğiniz zaman hızlı bir şekilde geri dönüş yapabilirsiniz. Online bulut yedekleme ile tüm verileriniz güvenli bir şekilde yedeklenir.

NAS Yedekleme

Nas yedekleme cihazı ile verilerin tamamı kendi bünyenizde fiziksel olarak bulundurabilirsiniz. Fiziksel nas cihazı network üzerinden çalışarak internetin olduğu tüm cihazlardan erişim sağlayabilirsiniz. Mobil cihaz veya tüm bilgisayar cihazlarından verileri güvenle depolayabilirsiniz. Nas yedekleme cihazlar ürün özelliklerine göre değişmektedir.

Online buluta bilgisayar yedekleme avantajları

Online bilgisayar bulut yedekleme sistemi ile bilgisayar dosyaları otomatik olarak buluta yedeklenir ve ihtiyaç duyulması halinde anında yedeğe geri dönüş işlemi yapılır. En önemli özelliği windows işletim sisteminin tam yedeğinin alınmasıdır. Buda olayı bilgisayar çökmeleri gibi sorunlarda yeni harddisk takarak hızlı bir şekilde tek tık ile windows işletim sisteminiz ve kurulu olan muhasebe programları. outlook dosyalarınız önemli excel gibi iş dosyalarınızı anında geri dönüşüm sağlayarak kullanabilirsiniz.

 1. windows işletim sisteminin otomatik olarak tam yedeğinin alınması.
 2. tüm dosyaların masaüstü, belgelerim gibi excel, word gibi dosyaların yedeklerinin alınması.
 3. tek tıklama ile tüm verilere geri dönüşüm özelliği.
 4. fidye isteyen virüslerden korunma özelliği.
 5. kritik önem taşıyan muhasebe programlarının verilerinin imajlı şekilde otomatik yedeklenmesi.
Bu yazıyı beğendiniz mi
[Toplam: 21 Ortalama: 5]