Öncelikle seo nedir sorusuna kısaca cevap verelim bir arama motoru optimizasyon dur yani arama motorlarının size içeriğini ne anlatmak istediğini düzgün bir şekilde anlayabilmesi için ve arama motorlarına uygun bir şekilde düzenleme yapılmasıdır.

organik ve doğal olmalıdır yani spam olmamalıdır arama motorları yurt dışı veya siteniz le alakası olmayan sitelerden alınan backlink hiç sevmez almış olduğunuz kalitesiz backlink yani site bağlantı linkleri arama motorunda gerilmenizi neden olabilmektedir. Kalitesiz alınan linkler sildirmek için ayrıca emek harcama durumunda kalabilirsiniz.

sıralamasını etkileyen diğer bir faktör rakiplerinizin çalışması yapmasıdır örnek olarak sürekli güncellenen bir site rakibiniz ise işiniz daha zor çünkü sizinde bu zamana kadar yapmış olduğunuz çalışması sabit kalırsa rakip sizi geride bırakabilir. Bu nedenle sürekli  çalışması yapılması ve düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Seo Uzmanı Danışmak Gereklimi

Seo profesyonel olarak seo uzmanı kişilerden danışmanlık hizmeti alınması gerekir. Seo yu kendinizde popüler sitelerden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Örnek olarak facebook, instagram gibi hesaplar açarak düzenli bilgi paylaşımları yaparak sitenizin alt linklerini verebilirsiniz. Bu sayede ücretsiz olarak backlink kazanmış olursunuz.

Peki ücretsiz bir şekilde nedir yaptınız ancak yapacaklarınız tanıtacağını siteler bitti ne yapacaksınız. Reklam gibi olmasın ama bizim gibi hizmeti veren uzmanlardan hizmet almanız gerekecek neden derseniz sizin potansiyel çevre ve ulaşabileceğiniz tanıtım siteleri bir yere kadar bizim sistemimizde yıllarca domain yaşı olan ve kaliteli 500 sitemiz bulunmaktadır.

2020 manuel kullanıcı klavuzu güncelleme

İlk sayfa için yapılması gerekenler; Site resimleri .png formatına çevirip düşük kapasiteye düşürülmeli ve sayfa açılış hızı artmaktadır.   Script dosyalarını body head sonuna bırakarak sayfa yüklenmesi daha çabuk olmalıdır. Kullanılmayan scriptler ve eklentiler kaldırılmalıdır.   Site mobil uyumu %100 olarak ayarlanmalıdır. Günümüzde en çok kullanılan cihazlar mobil telefonlar ve tablet olduğundan kullanıcı deneyimini arttırmak için mobil sayfa açılışlarını hızlandırmak ve sayfa sadeliğine önem gösterilmelidir. Fazla karışık sayfa olursa kullanıcı sıkılır ve sitede fazla zaman geçirmez.   Yazı ve cümleler akıcı ve kullanıcının ihtiyacını karşılaması beklenir. Anlamsız, yararsız bir makale okunmaz ve kullanıcı sitede fazla zaman gecirmeden çıkar.

Uzmanlarımız tarafından düzenli olarak makale girişi yapılıp güncel tutulmaktadır. en önemlisi işletmenizde alakalı kategoriye backlink vermekteyiz. Örnek olarak doktorsunuz sitenizin tanıtımını araba rent a car sitesinde yaparsanız bu alakasız olur ancak doktor biri sağlık veya yine sektörle alakalı başka bir doktor sitesinde tanıtım yapar ise hem potansiyel müşterisinin ilgisini çeker hemde alakalı organik bir yapısına uygun backlink kazanmış olur.

Seo bir Arama motoru optimizasyonu dur. Arama motorları site içeriğini daha iyi anlayabilip listeleyebilmesi için sitenin belirli bir standart da ve kurallara uygun olarak hazırlanmış olması demektir.

Seo uzmanı bilişim alanında çalışan ve arama motorları algoritma güncellemelerini sürekli takip edip müşterisine bu doğrultuda danışmanlık hizmeti veren kişidir. Bildiğiniz gibi arama motor algoritmaları her geçen gün yeni kurallar ekleyerek güncellenmektedir. Sitenizin de bu güncellemelere ayak uydurması gerekmektedir.

Profesyonel seo hizmeti 500 TL ve 1500 TL arası değişmektedir. Yapılan site analizi ve rakip incelemeleri sonucunda yapılacak çalışmaya göre seo fiyatı verilir. Seo çalışma ücretini yapılacak işlemler belirler.

En iyi seo hizmeti veren firma kurumsal olmalıdır. Referans listesi olmalı ve bireysel değil ekip olmalıdır.

Bir çok türk site sahibi geçmiş zamanlarda seo hizmetini yurtdışı ülkelerden almaktaydı ancak seo alanında kurumlaşan firmalar profesyonel hizmet vermeye başlayınca seo türkiye lokasyonu tercih edilmeye başlamıştır.

seo kelimesini çok duyuyoruz peki bu seo açılımı nedir merak ettiniz mi ? SEO açılımı; Search Engine Optimization dur. Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu; optimizasyon anlamından da anlaşıldığı gibi arama motorlarının anlayacağı dile uygun olması demektir.

Seo uygulaması ile sitenizin eksikleri ve hataları giderilerek arama motorları kurallarına göre uyarlanarak sitenizin üst sıralarda çıkmasını hedefler. Seo çalışması doğru bir şekilde ve doğru yol ile yapılırsa sonuçları mükemmel olmaktadır.

 1. Site Analizi.
 2. Rakip Araştırması.
 3. İç ve Dış Link Kontrol.
 4. Site Eksiklik ve Hataların Giderilmesi.
 5. Seo çalışması başlıyor.

Bir sitenin arama motorlarında anlamlı bir şekilde sıralanması için seo çalışması gerekmektedir. Algoritma ve planlı bir seo çalışması ile sonuç almak %100 dür ve garantilidir.

seo fiyatları bir sitenin yapısına göre değişmektedir. Ortalama fiyat aralığı 1500 tl ile 20.000 tl ye kadar gitmektedir. Burada önemli olan yapılacak olan çalışmanın içeriğidir. Daha önce seo yapılmış bir sitenin maliyeti bazı zamanlarda daha düşük çıkarken, hiç seo çalışması yapılmamış bir sitenin fiyatı daha yüksek çıkabilmektedir.

seo çalışması önceden yapılacak planlama ile adım adım ilerlediğinden doları karmaşık bir yapıdan sade bir yapıya dönüştüğü için seo teknik uygulaması basit bir şekilde düzenli olarak ilerlemektedir.

Seo yapısında iç ve dış link önemi

Seo da en önemli olan yapı iç link ve dış linktir yani sitenizdeki içerik ile hizmet verdiğiniz ürünler veya tanıtımlar aynı olmalıdır. Spam sahte yanıltıcı bilgiler olmamalıdır. araman motoru optimizasyon Dış link olarak kaliteli backlink site bağlantı linkleri alınmalıdır demiştik.

Arama motorlarında lider ve en çok kullanılan google dır. Google seo yapısı orijinal organik ve emek harcanan işleri sever. Başka sitelerden alınan hazır yazılar spam olarak kabul görürse sıralama artması yerine düşüş yaşarsınız.

5 adımda çalışması;

 1. Site Analizi.
 2. Rakip Araştırması.
 3. İç ve Dış Link Kontrol.
 4. Site Eksiklik ve Hataların Giderilmesi.
 5. Seo çalışması başlıyor.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, web sitenizi arama motorlarında öne çıkarmak için yapılacak işlemlerin tümüdür. Kurumsal firmalar ve bireysel kullanıcılar kendilerine ait web sitelerini Google ve Yandex gibi arama motorlarında en üst sıralarda görmek isterler.

Bunun için kendiniz her ne kadar araştırma ve uygulamalar yapsanız da bu konuda profesyonel bir firmadan destek almanız şarttır. olarak da anılan bu terim, her geçen gün yeni güncellemelerle farklı bir hal almaktadır. Bu yüzden arama motorlarında yükselmeniz için bir uzman desteği şarttır.

Sitenizi kurumsal hale getirmek için ilk olarak daha fazla ziyaretçi tarafından ziyaret edilmelisiniz. Ayrıca kullanıcıların web sitenizde verimli  zaman geçirmesi gerekir. Böylece arama motorlarında ilk sıralara çıkabilir ve kullanıcıların tarayıcılara sitenizi yazarak girmelerini de sağlayabilirsiniz. İşte marka haline gelme ve kurumsal bir yapıya sahip olma işlemlerinin tümünü arama motoru optimizasyonu ile hayata geçirebilirsiniz.

çalışmaları ile sayfanızı arama motorlarında ilk sıraya çıkarmak kadar burada kalıcı olmak da çok önemlidir. Günümüzde herkesin farklı bir yorum getirmeye çalıştığı arama motoru optimizasyonunda arama motorlarının isteklerini iyi okuma gerekir. Bunun için uzman kadrosuyla kaliteli bir hizmet veren firmamızdan desteği alabilir ve tüm problemlerinizi kökünden çözebilirsiniz.

Basit ancak bir o kadar önemli olan kurallara göre ayarlamaları yapmak. Site üst sıralarda ve konumu yükselmesi için içeriğin kullanıcıya doğru bir şekilde yansıtılması gerekiyor. Siteyi ziyaret eden bir kullanıcı sıkılmadan aradığı sonuca çok hız bir şekilde ulaşması gerekir. Hiç bir kullanıcı zamanını boşa harcamak istemez. Seo yu bir sebep sonuç algoritması gibi düşünebilirsiniz. Adeta bir alış veriş gibi. Bir kullanıcı internet arama motorunda arama yaptığında istediği ürünü veya hizmeti en hızlı şekilde bulmayı ve satın almayı veya değerli dönüşüm gerçekleştirmeyi hedefler.

Geçmişten gelen Seo tecrübemiz ve birçok referansımızla firmanızın İnternet ya da e-ticaret sitenizin üst sıralara çıkması için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca eylem planımız içinde ilk sayfaya çıktığınızda burada kalıcı olmanız için de gereken uygulamalarını hayata geçiriyoruz. Sizler de sihirli dokunuşlarımız la arama motorlarında hak ettiğiniz yere gelerek markanızın değerini yükseltin.

Seo ne zaman çıktı

Arama motoru google algoritmasını sürekli güncelleşmektedir. Buda şu anlama geliyor bugün ayarları yaptım site yükseldi artık yapmama gerek yok düşüncesine kapılmamalıyız. Seo aktif olarak 10 yıldır kullanılıyor son yıllarda arama motoru kendini ya optimizme ettiğinden dolayı ismini duymaya başladık.

Eskiden site tasarlarken klasik varsayılan ayarı olarak “title”, keyword”, “Description” gibi metatag ları girdiğimizde seo su oldu olarak ayarlardık. Google yakın bir zamanda keyword yani anahtar kelime dikkaye almayacağını ve kullanmamanızda olur şeklinde açıklama yaptı haber doğrulandıktan sonra wordpress seo eklentileri keyword bölümünü kaldırdı.

Peki seo için keyword nasıl gireceğim derseniz ?

Artık keyword anahtar kelime kullanılmıyor kullansanız bile ya etkisi yok maalesef. Bunun yerine title ve doğrudan site makale içeriği önem kazanıyor. Yani web sitenizin açısından title bağlantı linki ve açıklama kısım ve girmiş olduğunuz site içeriği tutmak ve mantıklı olmak zorunda. seo nedir

Sitenizin seo durumunu check kontrol edebilirsiniz Şimdi gelelim ücretsiz ve organik seo link aracı paylaşımına

Sitenizin temel ve orta düzeyse organik gücünü ve hatalarını tespit edebilirsiniz. sorgulaması yapabilir ve skoru öğrenebilirsiniz.  uzmanı olan kişiler genelde bu linki kullanmaktadır. Peki bahsetmiştik yararlı veya zararlı  yani sitenizin başka sitelerde olan bağlantısını nasıl öğreneceksiniz ? çok basit ücretsiz bir şekilde sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizin  sayısını ve gücünde bu siteden sorgulayabilirsiniz.

Anladım ücretsiz ama bu kadar işlemi yapmak ve zaman alır diyorsanız

uzmanı hizmetimizden yararlanabilirsiniz biz işimizi zamanımızı bu işe ayırıyoruz ve profesyonel olarak seo hizmeti veriyor. Detaylı bilgi için İstanbul şişli ofisimizi ziyaret edip organik seo uzmanı arkadaşımız ile görüşebilirsiniz veya telefon ile detaylı bilgi alabilirsiniz.

 yapılmaması gereken maddeler nelerdir?
 • Yabancı sitelerden kesinlikle link alınmamalıdır.
 • Parayla veya sahte olarak alınan backlink zarar verir sitenize hatta sıralamanız düşer.
 • Başka sitelerden alınan görseller ve yazılar sıralamanızı olumsuz etkiler.
 • Sitenizdeki sahte ve yanlış yönlendirilen linkler zarar verir.
 • Yanıltıcı içerikten ve linklerden uzak durmalısınız.
Peki doğru seo uygulaması nasıl olmalıdır?
 1. Tamamen doğal ve organik olarak hazırlanan makale yazı ve görseller.
 2. İçeriğin doğru kaynaklardan, doğru ve yararlı olması.
 3. Kullanıcının direkt anlayacağı bir şekilde yalın ve sade olmasıdır.
 4. Siteyi ziyaret eden kullanıcının sıkılmadan okuması, anlaması ve beğeneceği içerik olmasıdır.

Bu gibi maddelere dikkat edildiğinde google arama motoru tarafından değerli olarak kabul görürsünüz. Siz içerik ne kadar dikkat ederseniz sitenizin her geçen gün ziyareti organik olarak artar ve popüler bir içerik sitenizi popüler yapar.

İnsanların çoğu sitelerinin üst sayfada çıkması için seo anahtar kelimesi ile makale yazar aslında bu yanlıştır çünkü siz makaleyi siteyi ziyaret eden kullanıcıya göre yazmanız gerekiyor google anlayacağı şekilde değil. İçerik bu yüzden çok önemlidir tamamen siteyi ziyaret eden kullanıcının sitede gezerken araştırmış olduğu konu ve çözüme hızlı bir şekilde ulaşacağı bir makale olmalıdır.

Seo açısından önemli olan bir diğer husus makale içerisindeki görsellerin yazmış olduğunuz makaleye uygun olmasıdır. Örnek olarak siz araba ile ilgili bir makale yazıyorsanız uçak resmi koyarsanız bu anlamsız olacak ve kullanıcı anlamayacak ve siteden çıkmasına neden olacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu Seo

SEO terimi; İngilizce karşılığı Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelen bir kısaltmadır. Dijital pazarlama alanındaki en önemli alanlar arasında gösterilen SEO terimi, ülkemizde ise “Arama Motoru Optimizasyonu Seo” olarak bilinir. Kullanıcıların arama motorlarında yaptıkları sorgular için en ilgili, doğru ve açıklayıcı sonuçları ortaya çıkarmayı hedefler. Google ve diğer büyük arama motorlarının sıralama ilkelerini iyi bilerek gerekli yapılanmayı buna göre yapmanız gerekir. SEO hizmeti mutlaka profesyonel destek gerektiren bir çalışma bütünüdür.

Arama Motoru Optimizasyonu Seo Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet üzerinde varlık göstermek çok önemlidir. İnsanlar internet ortamında bir ihtiyaçları olduğunda arama motorlarına yazarak bulmaya çalışırlar. Bu yüzden de web sitelerinin içerikleri ve yapısı Google gibi arama motorlarının kriterlerine uygun olmalıdır. Bunu sağlamayan web siteleri arama sayfasında üst sıralara çıkamazlar. Şimdi size Arama motoru optimizasyonu Seo sürecindeki uygulamalardan bahsedelim:

 • Hedef Kitle: Hedef kitle arama motoru yapılandırma sürecinde sizin sesleneceğiniz gruptur. Yani verdiğiniz hizmet ya da sattığınız ürünün kime hitap ettiğini iyi bilerek bu kişiler gibi düşünmeniz gerekir. Bunun için hedef kitlenizi doğru şekilde belirlemeli ve analizlerini doğru şekilde yapmalısınız. Bunu yaparsanız Seo sürecinden pozitif bir etki görebilirsiniz.
 • Anahtar Kelime Seçimi: Öncelikle anahtar kelime hizmet verdiğiniz alanla ilgili yaptığınız seçimlerdir. Anahtar kelime, hedef kitlenizin arama motorunda kutucuğa yazdığı kelime ya da kelime grubudur. Sizler de hedef kitlenizi iyi tanıyarak anahtar kelimelerinizi doğru şekilde belirlemelisiniz. Çünkü anahtar kelime arama motoru optimizasyonu Seo Hizmeti sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Bu sayede sizler de Google ve diğer arama motorlarında ilk sıraya çıkmayı hedeflediğiniz kelimeler üzerine çalışabilirsiniz.
 • Özgün İçerik: Seo uyumlu bir web sitesinde bulunan içerik benzersiz olmalıdır. Çünkü arama motorları alıntı olduğunu belirlediği içerikleri aramalarda arka sıralara atar. Bu yüzden de verdiğiniz hizmetle ilgili sayfanızdaki bilgiyi herkesten farklı şekilde ifade etmelisiniz. Aynı konulardan bahsetseniz de kullanıcıya sunumunuz doğru olmalıdır.
 • Organik Seo: Ülkemizde arama motoru optimizasyonu Seo yanlış anlaşılmaktadır. Bu süreci yürüten bazı kurumlar daha çok hit almak için programlar ile yapay ziyaretçi göndermektedir. Ancak bu denge organik ziyaretçiyle iyi kurulmalıdır. Sitenizi organik ziyaretçiler ziyaret edip belli bir süre vakit geçirmiyorsa üst sıralara çıksanız da kısa sürede yeniden düşersiniz.
 • Doğru Planlama: Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için işin başında bir planlama yapmalısınız. Bunun için Seo uzmanınızla bir toplantı yaparak isteklerinizi iletmelisiniz. Yapacağınız yatırımla doğru orantılı olarak bir yol haritası belirlenir. Burada kısa ve uzun hedefleri doğru belirlemelisiniz.
 • Web Sitesi Hızı: Arama motoru optimizasyonu Seo Nedir sürecinde web sitenizin giriş hızı da çok önemlidir. Google botları ve kullanıcılar bu duruma da çok dikkat ederler. Bu yüzden de kaliteli bir hosting desteği almanız gerekir.

Unutmayın siteden ziyaretten çok sitenizde zaman geçirmesi de çok önemlidir. Sitenizde zaman geçiren kullanıcı demek ki okuduğu makaleyi sevmiş ve sitenizde zaman geçiriyor anlamına gelmektedir. Buda seo açısından önemli bir maddedir.

Özellikle sağlık, turizm, otel ve neredeyse tüm sektörler tarafından potansiyel müşteri sayısını arttırmak için tercih edilmektedir.

seo, “arama motoru optimizme edicisi” veya “arama motoru optimizasyonu” şeklinde tanımlanan bir kısaltmadır. Seo sitenizi geliştirebilmekte ve yanlış yapılırsa zarar bile verebilmektedir. Bu nedenle doğru tasarlanıp uygun ve kurallara uygun bir şekilde yapılmalıdır.

 

Orjinal ve kaliteli içerikte hazırlanan bir web sitesinde otomatik olarak seo ayarlarının bir kısmı yapılmış varsayılır. Seo yu şu şekilde düşünebilirsiniz. Kullanışlı bir ev gibi mutfağı yemek hazırlamak için en uygun bir şekilde düşünülmüş. Salonu rahat edebilmeniz için çok kullanışlı olarak tasarlanmış ve herşey çok düzenli ve ihtiyacınızı doğru bir şekilde karşılaması gibi.

Gelişen arama motor algoritmaları ile yapay zeka önemi artmıştır site içeriğindeki fotoğraf, yazı gibi tüm içeriği botlar detaylı olarak tarayıp alıntı olup olmadıklarını incelemektedir. Bir resmi ilk yükleyen site o sitenin sahibidir.

 

Seo da doğru yapılması gerekenler;

 • Site içeriğinin doğru ve anlaşılır bir şekilde olmasıdır. Google için içerik çok önemlidir.
 • Web sitesi geliştirilmesi ve çok önemli olan teknik alt yapıdır. Yani web sitenin barındırıldığı sunucu hızlı, performanslı ve güvenilir olmasıdır.
 • Bir sayfa silindiğinde veya tarihi geçtiğinde 404, 301 sayfaları kullanılmalıdır. Bu sayfalar kullanıcılara hata sayfası yerine “sayfa bulunamadı” şeklinde mesaj vermelidir. Doğru bilgilendirmelidir.
 • JavaScript kullanımı çok önemlidir.
 • Doğru bir anahtar kelime seçimi seo açısından çok önemlidir. Çünkü site içeriği ile sitenizi arama motorunda arayan kullanıcılar yazmış olduğu kelime ile bağlantılı olmalıdır. Örnek olarak; “araba” yazdı ise sitenizin içeriği “araba” ile bağlantılı olmalıdır.
 • eğitimi siteyi yöneten editör, yazar gibi kişilerin eğitimidir. Yeni blog yazarları ne kadar güzel bilgilendirici yazı yazsa da seo ya uygun başlık içerik yönetiminin doğru olması gerekmektedir. Bu nedenle eğitimi çok önemlidir.
 • Google reklam vermek ücretli bir şekilde en üst sırada çıkmaya yarar organik olarak üst sırada yer almasını sağlamaz.
 • Google Search Console, Web Yöneticisi Merkezi blog’u ve çeşitli web master geliştirme platformları organik olarak sitenizi nasıl optimize edeceğiniz konusunda bol bilgi sunar.
 • Yerel bir işletmeniz var ise temel seo kılavuzu ile başlanması gerekmektedir. Başlangıç yapılmalıdır.
 • önemli olan yerel işletmeniz ile bulunduğunuz bölgeye ne kadar hakim olduğunuz dur. İşinizi yerel bölgenizde iyi yapıyor iseniz siteniz le ilgili olan dönüşümleri de alacaksınız.
 • Etkili bir için sitenizin düzenli olarak hem arama açısından hem de teknik anlamda incelenmesi aktif ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır.
 • Bir profesyonel uzmanla çalışmak çok önemlidir. Doğru bir şekilde yönlendirme hata yapmamak için önemlidir.

çalışmasından önce kendinize şu soruları sormanız gerekiyor;

 1. Potansiyel müşterileriniz kimler ?
 2. Hangi çevreye hitap ediyorsunuz ?
 3. İşletmeniz nasıl para kazanıyor ? Sitenizden uygun dönüşümü alabilir misiniz ?
 4. Rakipleriniz kimler ? Ne tür girişimler yapıyor ?
 5. Etkili bir dönüşüm için hangi reklam kanallarını kullanıyorsunuz ?
 6. Size uygun en önemli seo tekniklerinin kullanılması.

Bünyemizde 300+ her sektörden web sitesi bulunmaktadır. Trafik ve ziyaret sayıları milyonları bulmaktadır. Örnek olarak bir araba galeri çalışmasında ilgili araba galeri sitemizden vererek çalışma yapmaktayız. Bunun nedeni seo kuralına göre aynı sektörden link ve alakalı olmalıdır.

nedir sorusuna cevap verdik peki seo yaptık bitti olur mu ?

Bu soruya şu şekilde cevap vermek doğru olacaktır seo işlemleri yani site analizi, iç , dış çalışması yapıldı bu geri çekmedik sürece kalıcı bir hale gelmektedir. Google arama sıranız düşüyor ise rakipleriniz seo çalışmasına devam ettiği için sizi geride bırakıyor anlamına gelmektedir. Bu nedenle sıralama düştükçe seo çalışmasının devam ederek site iyileştirmeleri ve geri dönüş link yani backlink sayısını arttırmak gerekmektedir.

Google arama motoru için beklentisi nedir ?

Site sahiplerinin veya site geliştirme işlemini üslenen editörün nedir kavramını bilmesini ve temellerinin doğru bir şekilde ayarlanmasını ister. Bir sayfada önemli olan site başlığı, makale içeriği ve içeriğe bağlı tag anahtar kelimelerin kullanılmasıdır. Eğer siteyi ziyaret eden bir kullanıcı içeriği beğenir ve yararlı bulursa sitenizde fazla zaman geçirdiği için arama motoru tarafından makale yararlı bulunur ve üst sıraya taşınır.

Web Sitenizi Arama Motorlarında Yükseltme Yolları

İnternet dünyasında varlık gösteren her işletme, ürün veya hizmet sunan her web sitesi, arama motorlarında görünürlük elde etmek istiyor. Bu noktada, etkili bir SEO stratejisi, başarıya giden yolda kritik bir rol oynar. İşte web sitenizi arama motorlarında yükseltmenin temel yolları:

1. Anahtar Kelime Stratejisi: Anahtar kelimeler, kullanıcıların web üzerinde arama yaptığı terimlerdir. Doğru anahtar kelimeleri belirleyip içeriğinizde kullanmak, arama motorlarında üst sıralarda çıkmanıza yardımcı olabilir. Ancak, anahtar kelime dolandırıcılığından kaçınarak, içeriğinizi kullanıcı odaklı ve doğal tutmalısınız.

2. Kaliteli İçerik Üretme: SEO’nun temel taşlarından biri olan kaliteli içerik, kullanıcıları sitenizde tutmanın ve arama motorlarına güven vermenin anahtarıdır. İçeriğinizin ilgi çekici, bilgilendirici ve özgün olması, ziyaretçilerin sitenizde daha fazla zaman geçirmesine ve geri dönmesine olanak tanır.

3. Teknik SEO: Web sitenizin teknik altyapısını optimize etmek de büyük bir öneme sahiptir. Sayfa hızı, mobil uyumluluk, HTTPS kullanımı gibi faktörlere dikkat ederek, arama motorlarına kullanıcı deneyimi konusunda olumlu sinyaller gönderebilirsiniz.

4. Bağlantı Oluşturma: Yüksek kaliteli ve sektörle ilgili bağlantılar almak, web sitenizin otoritesini artırabilir. Ancak, bu bağlantıların doğal ve organik olması önemlidir. Kalitesiz bağlantılardan kaçının ve içeriğinizi paylaşılabilir hale getirerek doğal bağlantılar kazanmaya odaklanın.

5. Analiz ve Güncelleme: SEO stratejilerinizin etkisini ölçmek için analitik araçları kullanın. Hangi anahtar kelimelerin daha etkili olduğunu, hangi içeriklerin daha fazla etkileşim aldığını düzenli olarak kontrol edin ve stratejilerinizi buna göre güncelleyin.

Sonuç olarak, SEO, sabır ve sürekli çaba gerektiren bir süreçtir. Doğru stratejilerle ve düzenli olarak güncellemelerle, web sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımak mümkündür.

açısından sosyal medya önemi ?

çalışmasının yanında müşterilerimizin facebook, instagram, youtube vb. gibi tüm sosyal medya hesaplarında uyumlu paylaşımlar yapılarak site trafiğini organik olarak artmasını sağlıyoruz. Sosyal medya hem potansiyel müşteri dönüşünü sağlıyor ayrıda trafiği arttırıyor. Buradan önemli olan trafiğin ilgili müşteriler tarafından arttırılıyor olmasıdır.

bir puzzle gibidir tüm parçaları doğru bir şekilde birleştikten sonra olumlu sonuç alırız. Bu nedenle profesyonelce bir şekilde yapılmalıdır. Mutlaka yenilikleri takip etmelisiniz. Doğru Kullanım Kılavuzu


Sürüm güncelleme gelmiştir. Site içerisinde aynı anahtar kelimeden 4 den fazla tekrar etmesi performansı düşürmektedir.

Ads reklam ağı kullanan kullanıcılar reklam kalite puanı arttırmak için aynı sayfada tekrarlayan anahtar kelime sayılarını düşürmesi gerekmektedir. Unutmayın iyi bir ads puanı, düşük bütçe ile iyi konumlar elde etmektir.

İlk sayfada çıkma hedefi, SEO çalışmalarının temel amacıdır, ancak bu hedefe ulaşmak için birkaç stratejiyi doğru bir şekilde uygulamak önemlidir. İşte web sitenizi arama motorlarında ilk sayfada çıkarmak için kullanabileceğiniz bazı etkili SEO stratejileri:

1. Doğru Anahtar Kelimeleri Belirleyin: İlgili ve popüler anahtar kelimeleri seçmek, hedef kitlenizin arama yaptığı terimlere odaklanmanızı sağlar. Anahtar kelime araştırması yaparak, rekabetin düşük olduğu ancak hala arama hacmi bulunan terimlere odaklanabilirsiniz.

2. İçerik Kalitesini Artırın: Kaliteli içerik, kullanıcı deneyimini artırır ve arama motorları tarafından takdir edilir. İçeriklerinizi düzenli olarak güncelleyin, özgün ve ilgi çekici yazılar oluşturun. Uzun ve detaylı içerikler, genellikle daha iyi performans gösterir.

3. Teknik SEO Optimizasyonu Yapın: Web sitenizin teknik yapısını optimize ederek, arama motorlarına daha iyi sinyaller gönderirsiniz. Sayfa hızını artırmak, mobil uyumluluğu sağlamak, düzgün URL yapıları kullanmak gibi faktörlere dikkat edin.

4. Backlink Stratejisi Oluşturun: Yüksek kaliteli ve sektörle ilgili diğer web sitelerinden backlink almak, web sitenizin otoritesini artırabilir. Ancak, spam backlinklerden kaçının ve doğal yollarla backlinkler elde etmeye odaklanın.

5. Sosyal Medyayı Etkin Kullanın: Sosyal medya, web sitenizin popülerliğini artırabilir. Paylaşılan içerikler, sosyal medya üzerinden daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve bu da arama motorlarına olumlu sinyaller gönderebilir.

6. Analiz ve İyileştirme: Google Analytics ve benzeri analitik araçları kullanarak sitenizin performansını düzenli olarak izleyin. Hangi stratejilerin işe yaradığını belirleyin ve stratejilerinizi sürekli olarak güncelleyin.

Unutmayın ki SEO uzun vadeli bir çabadır ve anında sonuçlar beklenmemelidir. Sabırlı olun, stratejilerinizi düzenli olarak gözden geçirin ve başarıya giden yolda sürekli olarak iyileştirmeler yapın.

Unutmayalım iyi kurgulanmış iç ve dış optimizasyon, site sunucu hızı, açılış sayfası deneyimi gibi etkenler google ads reklam bütçenizde düşüşe neden olacaktır ve daha az para harcayarak daha fazla dönüşüm alıp müşteri sayınızı arttırmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle seo sizi genel anlamda ileriye taşır, yatırımlarınızın karşılığını almanızı sağlar.

Dönüşüm odaklı seo’ya odaklanmak. Geri dönüşüm çalışmaları hedefinize uygun olarak yapılmalıdır. Bir ürün satıyorsanız bu ürünü satın almaya hazır potansiyel müşterilere ulaşmanız sizin için doğru tercih olacaktır. Alakasız bir bir ürünü veya sayfayı üst sırada çıkarmak sitenizin trafiğini arttıracak ancak geri dönüşüm az olacaktır. Özellikle günümüzde eticaret veya satış ile sonuçlanması beklenen geri dönüşümler doğru bir şekilde ve hedefe yönelik planlanması sizin için iyi olacaktır.

Teknik anlamda sitenizin alt yapısı çok iyi olsa dahi, satış ile sonuçlanacak mesajı müşteriye doğru bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Müşteri ilgili sayfanızda ihtiyacını kısa bir sürece gidermek ister bu nedenle sıcak satış yapabilmeniz için site içeriğini doğru hedeflemeniz sizin için yararlı olacaktır. Genel olarak en çok yapılan yanlışlar; site alt yapısı kodlama gibi bunları iyileştirmek oluyor ancak %50 diğer önemli kısım ise içeriğin müşteriye odaklı olmasıdır. Dönüşüm sağlamak için müşteriye doğru mesajı ve tam anlamlı metni sunmaktır.

Başlıca dinamik seo hizmetimizin özellikleri

Sayfalama ve yinelenen içerik düzenlemesi
Rakipler, sektördeki diğer firmalar ve rekabet analizi
Hedef anahtar kelimelerin detaylı olarak araştırılması
Site iç ve dış optimizasyon çalışması
Gerekli, gereksiz imlemelerin yeniden inşası ve tasarlanması
Site hız analizi, önerileri, optimizasyonu ve mobil sayfa deneyim geliştirilmesi
Çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonları (UI/UX)
Arama motorları tarafından alınmış cezalar var ise iyileştirilmesi
Güncelliğini yitirmiş ve kırık linklerin düzenlenmesi
Görseller ve gömülü videolar için optimizasyon

Organik aramaların sıralama sonuçları her geçen gün önem kazanmaktadır. Yeni arama motoru algoritması ile sıralamalar günlük, hatta saatlik 2-3 sıra aşağı, yukarı doğru değişmektedir. Müşteri dönüşüm odaklı ayarlanan arama motoru optimizasyonu hem hizmet sektörü için hemde satış sektörü için önem kazanmaktadır.

Temel Seo Test Aracı

Google chrome eklenti kısmından kolay bir şekilde eklentiyi kurup hemen sitenin seo testinde ne kadar iyi olduğunu görebilirsiniz. Eklentinin adı “seo meta in 1 click” dir. eklentiyi kuruyoruz ve aşağıdaki resimleri takip ediyoruz.

Yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi summary sekmesinde sitemizin temel seo uyumluluk özellikleri listelenmiştir. Title bömünü sitemizin 17 karakter yani standartların altında olduğu için kırmızı olarak uyarı vermiştir. Bunu düzeltmek için sitenizi amacını tam doğru bir şekilde ifade eden bir tanıtım başlığı yazmalısınız. Description bölümünde ise sitemizin ne hizmetler verdiği ve sayfanın ne konu ile alakalı olduğunu güzel anlaşılır ve çok uzun olmayacak bir şekilde yazmamış gerekmektedir.

Headers sekmesi oldukça önemlidir. Burada içerik konu başlıklarımızın büyüklüğü ve ana başlıktan başlayarak alt başlıklara doğru düzenli bir şekilde anlatılan konunun devam etmesi sağlanmalıdır. Gördüğünüz gibi yapılan bir seo çalışmasının içerik yazısından ziyade sayfa düzen kurallarına uyup, uymadığını bu küçük eklenti ile kontrol edebiliyoruz ve eksik, yanlış var ise düzeltebiliyoruz.

E-ticaret dönüşüm odaklı seo ayarlamaları

e-ticaret siteleri için özel arama motoru algoritmasına uygun bir çalışmanın yapılması oldukça çok önemdir. Özellikle bir ürünün sadece ilgili ürünle açıklama, özellikleri gibi bilgilerin net ve anlaşılır bir biçimde olması gerekmektedir. Çoğu ilan ürün özelliklerinde bir çok bilgi eksik veya farklı modele ait olmaktadır bu yanlış bilgiler dahi olumsuzluğa neden olabilmektedir. Unutmayın bot algoritma ve yapay zeka çok gelişti. Sizin ürününüzün fotoğrafından ve özelliklerini milyonlarca siteyi gezerek benzer ürünü karşılaştırarak doğruluğunu kontrol etmektedir.

Bu yazıyı beğendiniz mi
[Toplam: 69 Ortalama: 5]