Hosting Domain Hizmeti

Günümüzde internet hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte tüm firmalar tüm dünyaya açılmak için bire web sitesi kurmaya başladılar. Ayrıca bireysel olarak kendini geliştirmek ve kendine ait bir köşe oluşturmak isteyen bireysel kullanıcılar da bir site açma yoluna gittiler. İşte tüm bu durum Hosting Domain kavramlarını beraberinde getirdi. Bu iki konuda deneyimli olan bir firmadan sizler de profesyonel olarak yardım alırsanız markanıza büyük bir katkı sağlayabilirsiniz.

Domain Nedir?

Domain terimi web sitenize tarayıcıdan ulaşılmasını sağlayan ismidir. Bu terime alan adı ismi de verilir. Eğer bir alan adı olmazsa internet üzerinden web sitelerine giriş yapmak için IP adreslerini akılda tutmak gerekirdi. Bu da işi oldukça karışık bir hale sokacaktı. Dünyada evrensel manada birçok alan adı uzantısı yer alır. Bu alan adlarından en yoğun olarak kullanılanlar ise com, org ve net uzantılarıdır. Ayrıca her ülkenin de kendine ait uzantısı vardır. Türkiye’nin uzantısı ise tr olarak verilmiştir. Ancak TR uzantılı firmalar sadece ODTÜ bünyesinde satılır. Bu yüzden genelde com ile biten alan adlarını satın alabilirsiniz.

Hosting Nedir?

Bu terim Türkçede barındırma olarak çevrilebilir. Yani adında geçtiği gibi bir veriyi herhangi bir yerde barındırma anlamı vardır. Size ait bir internet sitesi kurmanız için öncelikle bir domain satın almalısınız. Daha sonra da bu web sitesini kurmak için hosting hizmetiniz olmalıdır. Yani Hosting Domain iç içe olan terimlerdir. İnternet üzerinden bu sayede iş yerinize ait bir site, kişisel zevk ve hobilerinizi sunacağınız bir web sitesi kurabilirsiniz. İşte burada ihtiyacınız olan iki şey domain ve hosting olacaktır.

Hosting yüksek internet hızı olan bilgisayarlar ile gerçekleşir. Bu bilgisayarlar yüksek işlemci gücü ve kaynakları olan endüstriyel aletlerdir. Bu bilgisayarlara web dünyasında sunucu da denir. Bu makineler 7 gün 24 saat çalışma prensibine sahiptir. Yani sunucular aylarca ve yıllarca kapanmadan ve arıza yapmadan çalışabilecek makinelerdir. Böylesine güçlü sunucular sayesinde hosting hizmeti zamansız bir hal alır ve her zaman ulaşılabilir bir hizmet olur.

İnternet sitenizin tüm verileri bu bilgisayarlarda saklanır. Böylece ziyaretçiler buralara istedikleri zaman ulaşabilirler.

Sizin de Güçlü Bir Alt Yapınız Olsun

Kurumsal bir kimlik kazanmak istiyorsanız mutlaka güçlü bir alt yapıya sahip olmanız gerekir. Bunun için de web siteniz yüksek oranda trafiği kaldıracak yapıda olmalıdır. Bu yüzden de alan adınızla birlikte hosting hizmetiniz de kaliteli olmalıdır. Yani sitenize bir yığılma olduğunda siteniz hemen hata vermemelidir. Tabii bireysel bir kullanıcıysanız ilk etapta böyle bir zorunluluğunuz yoktur. Sadece basit bir hosting hizmeti alsanız da olur. Ancak şirketinizin gücüne güç katmak istiyorsanız güçlü bir Hosting Domain desteğine sahip olmalı ve bu konuda profesyonel bir destek almalısınız. Hosting Domain Hizmeti

Bu yazıyı beğendiniz mi
[Toplam: 0 Ortalama: 0]