Bulut Cloud Sunucu Server Depolama

Cloud server ülkemizde bulut sunucu olarak da isimlendirilir. Bu sizlere zaman kazandırmak adına oluşturulmuş güçlü sistemlerdir. Bu sistemler ise hız ve performansa önem vererek sorunsuz bir hizmet sunmakta ve verileri kolayca taşıya bilmenizi sağlamaktadır. Böylece her yerden verilere kolayca erişebilirsiniz. Her yapının yedeklediği, yedeğinde yedeklendiği profesyonel bir bulut sistemi olduğunda donanım arızaları sizi etkilemez.

Bulut sunucu sistemi; işlemci, bellek ve diğer kaynakların sanal bir kaynak havuzunda barındırıldığı ve bunların güncellenmesinin o an yapıldığı ve sanallaştırma teknolojisinin olduğu sanal bir sunucu modelidir. Cloud server Bulut Cloud Sunucu Server Depolama kullanımı saatlik olarak ücretlendirilen bir uygulamadır. Ayrıca bu sistem veri merkezi bağımlılığını da ortadan kaldırmaktadır. Kullanım olarak baktığınızda diğer sunuculardan hiçbir farkı yoktur. Ayrıca benzeyen sistemlere göre birçok avantajı da bulunur.

Cloud Server Avantajları Nelerdir?

Bulut sunucu olarak bilinen bu sistemin birçok avantajı vardır. Şimdi sizlere bu sistemin avantajlarından bahsedelim:

  • Donanım Arızasından Etkilenmez: Cloud server kullandığınızda donanım arızaları sizi etkilemez. Sunucunuz işlemci, bellek, sabit disk gibi kaynakların hepsini sanal ortamdan kullanır. Mesela sekiz işlemcili bir sunucunuz varsa binlerce sanal işlemcinin hazır olduğu bir havuzdan sekiz tanesi sunucunuzu çalıştırmakla görevlendirilir. Eğer bunlardan birisinde bir arıza olursa havuzdan hemen yeni bir tane çok kısa bir sürede görevi alır ve çalışmaya start verir. Yani kimse bir şeyin bozulduğunuz anlamaz. Bu durum bellek, sabit disk ve diğer kaynakları da kapsar.
  • Uygun Maliyetle Sahip Olabilirsiniz: Sizler cloud server Bulut Cloud Sunucu Server Depolama kullandığınızda fiziksel sunuculara ödediğiniz bedellere göre oldukça ekonomik bir ödeme yaparsınız. Normalde birkaç sunucunun sığacağı alana, bulut sunucu ile binlerce sunucu sığdırabilirsiniz. Bu yüzden de bu teknoloji fiziksel sunuculara göre çok daha az güç harcayarak çalışır. İşletme maliyetlerinde sağlanan bu kar oranı da kullanıcılara yansırsa, bulut sunucunun ne kadar uygun maliyetli olduğu ortaya çıkar. Saatlik ücretlendirme sistemi ise kullanmadığınız anlarda durdurarak maddi olarak tasarruf etmenizi sağlar.
  • Kesintisiz Süreklilik Sağlar: Bellek, sabit disk ya da depolama alanınızı güncellemek adına sunucunuza yeni kaynakların eklenmesini beklemeniz yanlış olur. Tüm gerekli güncellemeleri kullanıcı paneli üzerinden kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Birkaç dakika gibi bir sürede yeni kaynaklarınızla çalışamaya başlayabilirsiniz. İşiniz sürekli olacaksa bulut sunucu bu alanda daha yüksek bir uptime avantajı sağlamaktadır.
  • Yüksek Performans ile Çalışır: Cloud server sanal donanımları ve sunucularda yüklü yazılımları ile yüksek performans sağlarlar. Bu yapılar sunucunuzun bağlı olduğu ağda bulunan tüm verileri kusursuz şekilde yönetir. Böylece emek harcamadan sunucunuz, benzeyen özelliği olan başka bir sunucuya göre daha hızlı ve yüksek performanslı çalışır.
  • Veri Kaybı İhtimali Düşüktür: Bulut Cloud Sunucu Server Depolama Tüm sistemlerin en büyük korkusu veri kaybıdır. Bu yüzden bulut sunucu kullanarak veri yedeklemesini gerçekleştirebilir ve veri kaybını ortadan kaldırabilirsiniz.

 

 

 

Bu yazıyı beğendiniz mi
[Toplam: 0 Ortalama: 0]