Web Tasarım Hizmeti

Kurumsal bir yapıya kavuşmak isteyen firmalar öncelikle internet ortamında da aktif olarak var olmalıdır. Bu yüzden de bir web sitesi kurarak kurumunuzu tanıtmalı ve buradan tüm dünyaya açılmalısınız. Ancak bu süreçte web tasarım hizmetleri almanız kaçınılmazdır. Bu yardımı profesyonel olarak almazsanız markanızın kurumsal yapısını etkili bir şekilde hedef kitleye duyuramazsınız.

Web Tasarım Nedir?

İnternet tarayıcılarından giriş yapıldığında görüntülenecek bir şekilde özel olarak hazırlanan tasarımlara web tasarım hizmetleri adı verilir. Bu sistem HTML dilinde yapılır ve tasarım sürecinde bu alanda uzman personeller görev yapar. Web tasarımı yapan kişiler web master ya da web tasarımcısı adıyla anılır.  Bir web sitesi kurumların resmi bilgilendirme kanalıdır. Kaliteli bir şekilde yapılan web tasarımı hedefteki müşteri kitlesi tarafından ilgi görür.

Tasarım fikirlerini estetik bir havaya sokarak, bir amaç uğrunda belli ilkeler dikkate alarak web sitenize entegre edebilirsiniz. Bu işlemleri tamamlanması sonrasında ortaya web sitesi çıkar. Ancak web tasarımını öğrendikten sonra web tasarım unsurlarını da bilmelisiniz.

Web Tasarım Unsurları

Web tasarımı sürecinde bu çalışmanın hangi kurallar çerçevesinde yapılacağını belirleyen unsurlardan bahsedelim:

  • Düzen: Kullanılacak metin ve grafiğin düzeni belli olmalıdır. Kullanıcılar aradıkları bilgiyi girdikleri gibi bulmalıdır. Bu yüzden düzen ve doğru yerleşim çok önemlidir.
  • Renk: Müşterilerinizin isteklerini ve aradıklarını iyi analiz ederseniz doğru renk seçimi de yapmanız gerekir. Sadece siyah ve beyaz renklerle yapabileceğiniz gibi web uyumlu renkleri kullanarak firmanızın markası ve kişiliğini de anlatabilirsiniz.
  • Grafikler: Web tasarım sürecinde grafikleriniz fotoğraf, loğu ve simgeler olarak karşımıza çıkar. Bu grafikler sıkışım olmamalı, sayfanın açılma hızına etki etmemeli, web sitesinin içeriğiyle uyum içinde olmalı ve doğru yere koyulmalıdır.
  • Fontlar: Farklı yazı tiplerini kullanarak web sitenizin tasarım kalitesini ortaya koyabilirsiniz. Web tarayıcılar güvenli yazı tipi olarak bilinen fontları, okunaklı şekilde görüntüler. Bu yüzden de tasarımcılar yaygın olarak kabul eden fontlarla çalışmalıdır.
  • İçerik: İçerik ve tasarım görsel ve metin üzerinden sitenin vermek istediği mesaj tamamlar. Okuyucuda bir merak uyandırmak için istediklerini vermeniz önemlidir. Böylece kullanıcının sitede daha uzun süre vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Yazılı metinler her zaman okuyucuya faydalı olacaktır.

Web Tasarım Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kurumsal firmalar için web tasarım hizmeti sürecinde hedefler çok önem taşır. Web sitenizin amacına uygun olan bir tasarımı barındırması gerekir. Ayrıca müşteriye en doğru ve en hızlı hizmeti vermeli, kullanıcı dostu olmalıdır. Buna ek olarak arama motorlarının formatına uygun olarak kodlanmalıdır.

Web sitenizin görsel yönünü ortaya koyan web tasarım hizmeti uygulaması sonunda siteniz; çok daha fazla ziyaretçi çekmeli, gelen kişilerin daha uzun süre vakit geçirmeli, siteniz arama motorlarında ilk sıralarda olmalıdır. Seo uyumlu, eğlenceli ve doğru bir tasarım kurumsal kimlik için önemlidir.

Bu yazıyı beğendiniz mi
[Toplam: 2 Ortalama: 5]