Harddisk Veri Kurtarma Merkezi

Hard Disk Kurtarma

Bilgisayar, Notebook, Laptop disk ile çalışan tüm cihazlara veri kurtarma hizmeti veriyoruz. Laboratuvar ortamında mühendis ekibimiz ile fiziksel disk sorunlarını tespit edip, yüksek başarı oranı ile değerli verilerinizi kurtarıyoruz. Taşınabilir harici disk ışığı yanıyor ve bilgisayar görmüyorsa, diskinizden tıkırtı sesi geliyor çalışmıyorsa endişelenmeyin tüm değerli dosyalarınızı kurtarıp geri getiriyoruz. External usb taşınabilir harici harddisk yere düşme sonucu olan arızaları onarıp verilerinizi kurtarıyoruz.

Bilgisayarlar her ne kadar güçlü olursa olsun bazı işlemlerde ya da çok kullanıldığı zaman aşırı ısınmaktadır. Fanların düzgün çalışmayıp temizlenmediği zaman soğuk hava yerine sıcak hava çıkartarak hard disklerin ısınmasına yol açmaktadır. Isınan hard diskler çok kullanılmaktan ya da darbeler sonucu bozulabilmektedir. Bu bozulmadan sonra bilgisayarınız artık hard diskinizi görmeyecektir. Ancak bu konuda veri kurtarma işlemleri yapılarak hard disk içerisinde bulunan bilgilerinizi rahatlıkla kurtarabilirsiniz. Harddisk Veri Kurtarma Merkezi Bu işlemi yapmak için yeterli donanım ve bilgisayar bilgisine sahip olmanız yetecektir. Eğer bilmiyorsanız elinizdeki verileri kaybetmemek için bilen kişilere ücretli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Yanlış yapılan veri kurtarma işlemlerinde hard disk ufak bir zarar görürse tamamen bozulmakta ve olan verileri de kaybedebilirsiniz. Bu yüzden bilmiyorsanız bilen kişilere danışmanız iyi olacaktır. Diğer harddisk veri kurtarma işlemleri gibi hard diskin verilerini kurtarmak için de program gerekmektedir. Ancak bu programların ücretli versiyonları daha etkili ve yararlıdır. Aksi halde ücretsiz kullanılan programlar zararlı olabilir ve kurtarmak isterken hepsini kaybedebilirsiniz.

Programın yanı sıra bilgisayarın görmesi için ara kablo tarzında hard diski arka planda çalıştıracak ve bilgisayara bunu gösterecek olan ara kablolar gerekmektedir. Bu ara kablolar sayesinde bilgisayarınız hard diskinizi görecek ve program sayesinde de verilerinizi kurtarabileceksiniz. Bunun yanı sıra ekstra harici hard diskiniz olması lazım ki bilgileri ve verileri oraya aktarabilirsiniz.

Hard Disk Yandı Verilere Ne Olur?

Hard diskin yanması ya da zarar görmesi olası ihtimallerdir. Zaten hard diskin üzerinde uyarı not üzerinde baskı uygulamayın yazmaktadır. Parmağınız ile ufak bir baskı yaptığınız zaman hard diskler zarar görecektir. Bu zarar gören hard disklerin veri tabanı kurtarma işlemleri programlar aracılığı ile kurtarılabilmektedir. Önemli olan bilgisayarınızın hard diski görmediği zaman hard diske daha dikkatli davranarak çıkartmak olacaktır. Eğer yanlış baskı ya da dokunduğunuz zaman zarar görürse bütün verileri kaybedersiniz. Bu yüzden olabildiğince dikkatli olmanız gerekiyor.

Harddisk veri kurtarma işlemi yapabilmek için öncelikle hard diskin boyutu kadar bir başka hard diske ihtiyacınız olacaktır. Bilgisayarınız hard diski görmediğinden dolayı görmesi için gerekli olan hard diski USB girişine dönüştüren kablolar ve ekipmanlara ihtiyacınız olacak. Bu ekipmanları çok rahat internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Daha sonra ise gerekli olan ücretli programı indirmeniz ve hard diskinizi göstermeniz gerekecek. Gösterdiğiniz hard diskleri program algılayacak ve diğer hard diskinizin üzerine yazılmak üzere veri kurtarma işlemini başlatacaktır. Kurtarılan veriler diğer hard diskinize geçecek ve hepsi ya da bir kısmını kurtarmış olacaksınız.

Hard disk yandığı zaman dikkat etmeniz gereken nokta yanan hard diski dikkatli tutmanız ve bilinçli hareket etmeniz gerekiyor. Eğer hiç bilginiz yok ise mutlaka en yakın bilgisayarcıya götürerek çözüme hızlı bir şekilde ulaşabilir ve daha az zararla kurtarabilirsiniz.

Harici Disk Kurtarma

Harici diskler, kullanımı ve taşıması kolay olan harici hard diskler en çok tercih edilen bilgisayar parçalarından bir tanesidir. Ancak taşıma kolaylığının yanı sıra hassas kullanılması gereken bu diskler iyi korunmaz ise zararlar görebiliyor. Bu zararlar doğrultusunda harici disk bozulabiliyor ve veri kaybına uğrayabiliyorsunuz.

Genel olarak bozulma durumlar masaya sertçe koyduğunuzda ya da düştüğü zaman görülse de ayrıca çok fazla kullanım olduğu zaman kablosunda sorunlar yaşanabiliyor. Bu yüzden harici diski göremeyebiliyor. Bundan dolayı ilk olarak kablo değişikliği ile test etmenizde fayda vardır. Eğer her şey doğru çalışıyor ve içerisindeki motor bile çalışıyor yine de görmüyorsa içini açmamız gerekmektedir. Harici disklerin veri kurtarma işlemleri biraz daha hassas olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Harici disklerinizin veri kurtarma işlemi için içerisinde bulunan SATA diskini dikkatli bir şekilde çıkarmanız gerekiyor. En küçük hasarda tüm verileriniz kaybolur. SATA disklerini USB olarak dönüştürüp bilgisayarların görmesini sağlayan bir aparat bulunmaktadır. Eğer ki donanımsal bir şekilde problem yaşanmadıysa bu aparat sayesinde çok kolay bir şekilde görülebilecektir. İnternet üzerinden ya da yakın bilgisayarcı, elektronikçilerden bu ürünü rahatlıkla alabilirsiniz. İnternet üzerinde “SATA To USB Dönüştürücü” diye aratmanız bu aparatı bulmanıza yarayacaktır. Harddisk veri kurtarma işlemi için birde ücretli program gerekiyor. Daha sonrasını program zaten kendisi yapmaktadır. Sizin yapmanız gereken verileri aktaracağınız yeri seçmek olacak.

Kaybettiğiniz Verileri Kurtarın

Birçok insan belli belirsiz nedenlerden dolayı hard disk, harici disk, server, hafıza kartları gibi verilerini sakladığı yerlerde kayıplara uğramaktadır. Verilerin kaybolması sıcaklık, sarsılma, fazla kullanma, darbe ya da virüslerden dolayı olabilmektedir. Peki, kaybettiğiniz verilerinizi nasıl kurtarabilirsiniz? Harddisk Veri Kurtarma Merkezi Aslında az çok bilginiz var ise bu işlemleri çok basit bir şekilde bilgisayar ve gerekli programlar yardımı ile yapabilirsiniz.

Kaybolan verileri kurtarmak çok zor gibi görünse de aslında bir o kadar kolaydır. Veri tabanı kurtarma işlemlerinde gerekli olan disk ya da hafıza kartlarınızı bilgisayarınız görmüyor ise özel aparatlar yardımı ile bunu bilgisayarınıza göstermeniz gerekiyor. Bu aparatlar dönüştürücü kablolardan oluşmaktadır. Harddisk Veri Kurtarma Merkezi Çok rahat bir şekilde internetten bulabilir ve siparişini verebilirsiniz. Harddisk veri kurtarma işlemi olarak kullanılan programların ücretli ve ücretsiz sürümlerini deneyebilirsiniz. Ancak önerimiz ücretli sürümlerdir. Çünkü ücretsiz sürümlerde problemler ve aksaklıklar yaşanabilir ya da verilerinizin hepsini kurtaramayabilirsiniz.

Veri kurtarma merkezi işlemleri yapmadan önce bilginiz ne kadar var onu bilmelisiniz. İnternet üzerinden araştırmalar yaparak öğrenebilirsiniz. Gerekli programların hangisi daha faydalı onları öğrenebilirsiniz. Öğrendikten sonra işlemi uygulayabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken bir diğer nokta ise çok hassas olmanız gerekmektedir. Çünkü en küçük darbe, sarsılma ya da oluşan çizikler verilerinizi kurtarmak yerine daha da silebilir ve daha kötü hale getirebilir. Bu yüzden bilen kişilere danışmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Bu yazıyı beğendiniz mi
[Toplam: 5 Ortalama: 5]