yedekleme sistemleri rehberi

Veri işletmelerin en önemli ve vazgeçilmez bir kaynağıdır. Veri her geçen gün artmakta ve iyi bir şekilde saklanmalıdır. Bir işletme için kullanılan her veri neredeyse önemlidir. Bunlar önemli muhasebe verileri olabilir veya işletme için özel bilgiler olabilir. İşletmenin işlerini sürdürebilmesi için eski veriler üzerinden yeni veriler yaratmaktadır. Bu nedenle veriler olmazsa olmazdır. İş akışının durmaması için veri depolama sistemlerinin kesintisiz ve kusursuz bir şekilde çalışması gerekir.

Epasis bilgi teknolojileri olarak işletmenizin yapısına göre en uygun yedekleme sistemleri kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Gerek fiziksel gerekse bulut cloud ile güvenli depolama ve heryerden verilerinize ulaşım sağlar. İşletmenizin erp muhasebe ve kullanıcı yedekleri güvenle ile saklanır ve veri kayıbı sıfır inmiş olur.

Yedekleme Kurulum, Bakım ve Danışmanlık Hizmeti

Depolama ve yedekleme cihazlarının temini ve kurulumu. Yedekleme backup sistem kurulum sonrası düzenli olarak bakımı ve danışmanlığı tarafımızdan yapılmaktadır. Yedekleme sistemi talebe göre farklı lokasyonda birbirleri ile eş zamanlı çalışan sistemler kurulabilmektedir. Fiziksel seçenek istenmez ile bulut depolama hizmetinden yararlanabilmektedir.

yedekleme sisteminin avantajları

  1. Fiziksel veya yazılımsal sorunlardan dolayı kesinti olmaması.
  2. Düşük maliyet ve yüksek performans.
  3. Profesyonel mühendis ekip ile sistemin yönetilmesi.
  4. Güvenlik ve iş sürekliliği.
  5. Kurulum, bakım, ve sorunlara hızlı müdahale.

Küçük ve orta işletmeler için otomatik yedekleme sistemleri nelerdir

İşletmeniz küçük boyutlu ise büyük bir yedekleme sisteminin kurulması hem çok maliyetli olacaktır hemde ihtiyacınızın fazlası olacaktır. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun olarak raid yapılı yedekleme sistemleri kurmaktayız. Örnek olarak işletmenizde 1-10 çalışan var ve raid sistemi ile yani 5 tane depolama cihazına aynı verilerin eşzamanlı olarak birbirleriyle iletişime geçerek bilgisayar sistemlerinizin yedeklerini otomatik olarak almasıdır. Örnek olarak yedekleme sisteminden bir disk bozulursa diğer disklerde aynı yedekleriniz olduğundan dolayı kesintisiz bir şekilde verilerinize ulaşmanız sağlanmaktadır.

Otomatik bulut yedekleme sisteminin çalışma mantığı

İşletmenizde fiziksel olarak bulundurduğunuz yedekleme sistemi tüm programların ve bilgisayarların otomatik olarak yedeklerini anlık veya saatlik olarak aldığını düşünün ayrı zamanda fiziksel olarak yedekleri alan sunucu bulut sistemine otomatik olarak göndersin bu şekilde işletmenizde bulunan fiziksel sunucuya zarar gelse dahi bulut sistemi üzerinden kesintisiz bir şekilde verilerinize ulaşıp işleriniz kesintiye uğramadan devam edebilirsiniz. Siz bulut depolama sisteminden devam ederken fiziksel sorunlu yedekleme sisteminin arızası giderilerek tekrar aktif olarak kesintisiz bir şekilde veri depolama devam eder.

Online Backup Avantajları

Online backup hizmeti ile işiniz kesintisiz bir şekilde işlemesini sağlar. Günümüzde veri kaybı

  • Büyüklük kapasitesi fark etmeksizin, tüm şirketler için inanılmaz kolay kullanıma sahip, stabil bir şekilde çalışan yedekleme hizmetidir.
  • Saniyeler içinde yedeklenen sisteme dönerek işler aksamadan devam etmesi.
  • Verilerinizi tek tık ile otomatik yedeklenmesi.
  • Günümüzde artan fidye virüsü yani Ransomware korunmanın tek yöntemi güvenilir olarak backup almaktır. Acronis alt yapılı backup sistemi akıllı algoritma ile fidye virüslerinden sizi korur.

 

İşletmenizin yedekleme ihtiyacı belirlenerek gerek sanal sunucular gerekse fiziksel sunucularınızın hangi yedekleme sistemi uygun olduğu tespit edilir ve sunucu, sanal sunucu yedekleme sistem kurulumu yapılır.

Müşteri talebine göre yedekleme günlük, haftalık, aylık olarak ayarlanır. Gelişmiş sistem ile anlık yedekleme seçeneğide mevcuttur.

İşletmenizin sunucu alt yapısı yok ise veri merkezimizden sunucu ve yedekleme hizmetinden kesintisiz olarak yararlanabilirsiniz. Cloud bulut sunucudan yararlanmak size performans, hız, ve güvenirlik sağlar. Ayrıca sistem yönetim sorunlarıyla karşılaşmazsınız.

online backup yedekleme ile saniyeler içerisinde kayıp olan verilere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar.