Öncelikle seo nedir sorusuna kısaca cevap verelim seo bir arama motoru optimizasyon dur yani arama motorlarının size içeriğini ne anlatmak istediğini düzgün bir şekilde anlayabilmesi için seo ve arama motorlarına uygun bir şekilde düzenleme yapılmasıdır.

Seo organik ve doğal olmalıdır yani spam olmamalıdır arama motorları yurt dışı veya siteniz le alakası olmayan sitelerden alınan backlink hiç sevmez almış olduğunuz kalitesiz backlink yani site bağlantı linkleri arama motorunda gerilmenizi neden olabilmektedir. Kalitesiz alınan linkler sildirmek için ayrıca emek harcama durumunda kalabilirsiniz.

Seo sıralamasını etkileyen diğer bir faktör rakiplerinizin seo çalışması yapmasıdır örnek olarak sürekli güncellenen bir site rakibiniz ise işiniz daha zor çünkü sizinde bu zamana kadar yapmış olduğunuz seo çalışması sabit kalırsa rakip sizi geride bırakabilir. Bu nedenle sürekli seo çalışması yapılması ve düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Seo Uzmanı Danışmak Gereklimi

Seo profesyonel olarak seo uzmanı kişilerden danışmanlık hizmeti alınması gerekir. Seo yu kendinizde popüler sitelerden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Örnek olarak facebook, instagram gibi hesaplar açarak düzenli bilgi paylaşımları yaparak sitenizin alt linklerini verebilirsiniz. Bu sayede ücretsiz olarak backlink kazanmış olursunuz.

Peki ücretsiz bir şekilde seo nedir yaptınız ancak yapacaklarınız tanıtacağını siteler bitti ne yapacaksınız. Reklam gibi olmasın ama bizim gibi seo hizmeti veren uzmanlardan hizmet almanız gerekecek neden derseniz sizin potansiyel çevre ve ulaşabileceğiniz tanıtım siteleri bir yere kadar bizim sistemimizde yıllarca domain yaşı olan ve kaliteli 500 sitemiz bulunmaktadır.

Uzmanlarımız tarafından düzenli olarak makale girişi yapılıp güncel tutulmaktadır. en önemlisi işletmenizde alakalı kategoriye backlink vermekteyiz. Örnek olarak doktorsunuz sitenizin tanıtımını araba rent a car sitesinde yaparsanız bu alakasız olur ancak doktor biri sağlık veya yine sektörle alakalı başka bir doktor sitesinde tanıtım yapar ise hem potansiyel müşterisinin ilgisini çeker hemde alakalı organik bir seo yapısına uygun backlink kazanmış olur.

Seo bir Arama motoru optimizasyonu dur. Arama motorları site içeriğini daha iyi anlayabilip listeleyebilmesi için sitenin belirli bir standart da ve kurallara uygun olarak hazırlanmış olması demektir.

Seo uzmanı bilişim alanında çalışan ve arama motorları algoritma güncellemelerini sürekli takip edip müşterisine bu doğrultuda danışmanlık hizmeti veren kişidir. Bildiğiniz gibi arama motor algoritmaları her geçen gün yeni kurallar ekleyerek güncellenmektedir. Sitenizin de bu güncellemelere ayak uydurması gerekmektedir.

Profesyonel seo hizmeti 500 TL ve 1500 TL arası değişmektedir. Yapılan site analizi ve rakip incelemeleri sonucunda yapılacak çalışmaya göre seo fiyatı verilir. Seo çalışma ücretini yapılacak işlemler belirler.

En iyi seo hizmeti veren firma kurumsal olmalıdır. Referans listesi olmalı ve bireysel değil ekip olmalıdır.

Bir çok türk site sahibi geçmiş zamanlarda seo hizmetini yurtdışı ülkelerden almaktaydı ancak seo alanında kurumlaşan firmalar profesyonel hizmet vermeye başlayınca seo türkiye lokasyonu tercih edilmeye başlamıştır.

seo kelimesini çok duyuyoruz peki bu seo açılımı nedir merak ettiniz mi ? SEO açılımı; Search Engine Optimization dur. Türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu; optimizasyon anlamından da anlaşıldığı gibi arama motorlarının anlayacağı dile uygun olması demektir.

Seo uygulaması ile sitenizin eksikleri ve hataları giderilerek arama motorları kurallarına göre uyarlanarak sitenizin üst sıralarda çıkmasını hedefler. Seo çalışması doğru bir şekilde ve doğru yol ile yapılırsa sonuçları mükemmel olmaktadır.

 1. Site Analizi.
 2. Rakip Araştırması.
 3. İç ve Dış Link Kontrol.
 4. Site Eksiklik ve Hataların Giderilmesi.
 5. Seo çalışması başlıyor.

Algoritma ve planlı bir seo çalışması ile sonuç almak %100 dür ve garantilidir.

Seo yapısında iç ve dış link önemi

Seo da en önemli olan yapı iç link ve dış linktir yani sitenizdeki içerik ile hizmet verdiğiniz ürünler veya tanıtımlar aynı olmalıdır. Spam sahte yanıltıcı bilgiler olmamalıdır. araman motoru optimizasyon seo Dış link olarak kaliteli backlink site bağlantı linkleri alınmalıdır demiştik.

Arama motorlarında lider ve en çok kullanılan google dır. Google seo yapısı orijinal organik ve emek harcanan işleri sever. Başka sitelerden alınan hazır yazılar spam olarak kabul görürse sıralama artması yerine düşüş yaşarsınız.

5 adımda seo çalışması;

 1. Site Analizi.
 2. Rakip Araştırması.
 3. İç ve Dış Link Kontrol.
 4. Site Eksiklik ve Hataların Giderilmesi.
 5. Seo çalışması başlıyor.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu, web sitenizi arama motorlarında öne çıkarmak için yapılacak işlemlerin tümüdür. Kurumsal firmalar ve bireysel kullanıcılar kendilerine ait web sitelerini Google ve Yandex gibi arama motorlarında en üst sıralarda görmek isterler.

Bunun için kendiniz her ne kadar araştırma ve uygulamalar yapsanız da bu konuda profesyonel bir firmadan destek almanız şarttır. Seo olarak da anılan bu terim, her geçen gün yeni güncellemelerle farklı bir hal almaktadır. Bu yüzden arama motorlarında yükselmeniz için bir uzman desteği şarttır.

Sitenizi kurumsal hale getirmek için ilk olarak daha fazla ziyaretçi tarafından ziyaret edilmelisiniz. Ayrıca kullanıcıların web sitenizde verimli  zaman geçirmesi gerekir. Böylece arama motorlarında ilk sıralara çıkabilir ve kullanıcıların tarayıcılara sitenizi yazarak girmelerini de sağlayabilirsiniz. İşte marka haline gelme ve kurumsal bir yapıya sahip olma işlemlerinin tümünü arama motoru optimizasyonu ile hayata geçirebilirsiniz.

Seo çalışmaları ile sayfanızı arama motorlarında ilk sıraya çıkarmak kadar burada kalıcı olmak da çok önemlidir. Günümüzde herkesin farklı bir yorum getirmeye çalıştığı arama motoru optimizasyonunda arama motorlarının isteklerini iyi okuma gerekir. Bunun için uzman kadrosuyla kaliteli bir hizmet veren firmamızdan Seo desteği alabilir ve tüm problemlerinizi kökünden çözebilirsiniz.

Geçmişten gelen Seo tecrübemiz ve birçok referansımızla firmanızın İnternet ya da e-ticaret sitenizin üst sıralara çıkması için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca eylem planımız içinde ilk sayfaya çıktığınızda burada kalıcı olmanız için de gereken Seo uygulamalarını hayata geçiriyoruz. Sizler de sihirli dokunuşlarımız la arama motorlarında hak ettiğiniz yere gelerek markanızın değerini yükseltin.

Seo ne zaman çıktı

Arama motoru google seo algoritmasını sürekli güncelleşmektedir. Buda şu anlama geliyor bugün ayarları yaptım site yükseldi artık yapmama gerek yok düşüncesine kapılmamalıyız. Seo aktif olarak 10 yıldır kullanılıyor son yıllarda arama motoru kendini seo ya optimizme ettiğinden dolayı seo ismini duymaya başladık.

Eskiden site tasarlarken klasik varsayılan seo ayarı olarak “title”, keyword”, “Description” gibi metatag ları girdiğimizde seo su oldu olarak ayarlardık. Google yakın bir zamanda keyword yani anahtar kelime dikkaye almayacağını ve kullanmamanızda olur şeklinde açıklama yaptı haber doğrulandıktan sonra wordpress seo eklentileri keyword bölümünü kaldırdı.

Peki seo için keyword nasıl gireceğim derseniz ?

Artık keyword anahtar kelime kullanılmıyor kullansanız bile seo nedir ya etkisi yok maalesef. Bunun yerine title ve doğrudan site makale içeriği önem kazanıyor. Yani web sitenizin seo açısından title bağlantı linki ve açıklama kısım ve girmiş olduğunuz site içeriği tutmak ve mantıklı olmak zorunda.

Sitenizin seo durumunu check kontrol edebilirsiniz Şimdi gelelim ücretsiz ve organik seo link aracı paylaşımına

Sitenizin temel ve orta düzeyse organik seo gücünü ve hatalarını tespit edebilirsiniz. seo sorgulaması yapabilir ve skoru öğrenebilirsiniz. Seo uzmanı olan kişiler genelde bu linki kullanmaktadır. Peki bahsetmiştik yararlı veya zararlı backlink yani sitenizin başka sitelerde olan bağlantısını nasıl öğreneceksiniz ? çok basit ücretsiz bir şekilde backlink sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizin backlink sayısını ve gücünde bu siteden sorgulayabilirsiniz.

Anladım seo ücretsiz ama bu kadar işlemi yapmak ve zaman alır diyorsanız

Seo uzmanı hizmetimizden yararlanabilirsiniz biz işimizi zamanımızı bu işe ayırıyoruz ve profesyonel olarak seo hizmeti veriyor. Detaylı bilgi için İstanbul şişli ofisimizi ziyaret edip organik seo uzmanı arkadaşımız ile görüşebilirsiniz veya telefon ile detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seo da yapılmaması gereken maddeler nelerdir?
 • Yabancı sitelerden kesinlikle link alınmamalıdır.
 • Parayla veya sahte olarak alınan backlink zarar verir sitenize hatta sıralamanız düşer.
 • Başka sitelerden alınan görseller ve yazılar sıralamanızı olumsuz etkiler.
 • Sitenizdeki sahte ve yanlış yönlendirilen linkler zarar verir.
 • Yanıltıcı içerikten ve linklerden uzak durmalısınız.
Peki doğru seo uygulaması nasıl olmalıdır?
 1. Tamamen doğal ve organik olarak hazırlanan makale yazı ve görseller.
 2. İçeriğin doğru kaynaklardan, doğru ve yararlı olması.
 3. Kullanıcının direkt anlayacağı bir şekilde yalın ve sade olmasıdır.
 4. Siteyi ziyaret eden kullanıcının sıkılmadan okuması, anlaması ve beğeneceği içerik olmasıdır.

Bu gibi maddelere dikkat edildiğinde google arama motoru tarafından değerli olarak kabul görürsünüz. Siz içerik ne kadar dikkat ederseniz sitenizin her geçen gün ziyareti organik olarak artar ve popüler bir içerik sitenizi popüler yapar.

İnsanların çoğu sitelerinin üst sayfada çıkması için seo anahtar kelimesi ile makale yazar aslında bu yanlıştır çünkü siz makaleyi siteyi ziyaret eden kullanıcıya göre yazmanız gerekiyor google anlayacağı şekilde değil. İçerik bu yüzden çok önemlidir tamamen siteyi ziyaret eden kullanıcının sitede gezerken araştırmış olduğu konu ve çözüme hızlı bir şekilde ulaşacağı bir makale olmalıdır.

Seo açısından önemli olan bir diğer husus makale içerisindeki görsellerin yazmış olduğunuz makaleye uygun olmasıdır. Örnek olarak siz araba ile ilgili bir makale yazıyorsanız uçak resmi koyarsanız bu anlamsız olacak ve kullanıcı anlamayacak ve siteden çıkmasına neden olacaktır.

Unutmayın siteden ziyaretten çok sitenizde zaman geçirmesi de çok önemlidir. Sitenizde zaman geçiren kullanıcı demek ki okuduğu makaleyi sevmiş ve sitenizde zaman geçiriyor anlamına gelmektedir. Buda seo açısından önemli bir maddedir.

seo, “arama motoru optimizme edicisi” veya “arama motoru optimizasyonu” şeklinde tanımlanan bir kısaltmadır. Seo sitenizi geliştirebilmekte ve yanlış yapılırsa zarar bile verebilmektedir. Bu nedenle doğru tasarlanıp uygun ve kurallara uygun bir şekilde yapılmalıdır.

Seo da doğru yapılması gerekenler;

 • Site içeriğinin doğru ve anlaşılır bir şekilde olmasıdır. Google için içerik çok önemlidir.
 • Web sitesi geliştirilmesi ve çok önemli olan teknik alt yapıdır. Yani web sitenin barındırıldığı sunucu hızlı, performanslı ve güvenilir olmasıdır.
 • Bir sayfa silindiğinde veya tarihi geçtiğinde 404, 301 sayfaları kullanılmalıdır. Bu sayfalar kullanıcılara hata sayfası yerine “sayfa bulunamadı” şeklinde mesaj vermelidir. Doğru bilgilendirmelidir.
 • JavaScript kullanımı çok önemlidir.
 • Doğru bir anahtar kelime seçimi seo açısından çok önemlidir. Çünkü site içeriği ile sitenizi arama motorunda arayan kullanıcılar yazmış olduğu kelime ile bağlantılı olmalıdır. Örnek olarak; “araba” yazdı ise sitenizin içeriği “araba” ile bağlantılı olmalıdır.
 • Seo eğitimi, seo eğitimi siteyi yöneten editör, yazar gibi kişilerin eğitimidir. Yeni blog yazarları ne kadar güzel bilgilendirici yazı yazsa da seo ya uygun başlık içerik yönetiminin doğru olması gerekmektedir. Bu nedenle seo eğitimi çok önemlidir.
 • Google reklam vermek ücretli bir şekilde en üst sırada çıkmaya yarar organik olarak üst sırada yer almasını sağlamaz.
 • Google Search Console, Web Yöneticisi Merkezi blog’u ve çeşitli web master geliştirme platformları organik olarak sitenizi nasıl optimize edeceğiniz konusunda bol bilgi sunar.
 • Yerel bir işletmeniz var ise temel seo kılavuzu ile başlanması gerekmektedir. Başlangıç seo su yapılmalıdır.
 • Seo da önemli olan yerel işletmeniz ile bulunduğunuz bölgeye ne kadar hakim olduğunuz dur. İşinizi yerel bölgenizde iyi yapıyor iseniz siteniz le ilgili olan dönüşümleri de alacaksınız.
 • Etkili bir seo için sitenizin düzenli olarak hem arama açısından hem de teknik anlamda incelenmesi aktif ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır.
 • Bir profesyonel uzmanla çalışmak çok önemlidir. Doğru bir şekilde yönlendirme hata yapmamak için önemlidir.

Hazır backlink seo paketlerimiz

Hazır seo backlink paketleri ile sitenizin arama motoru sıralamasının yükselmesi için tercih edebilirsiniz. Orta ve yüksek rekabet içeren anahtar kelimeler için profesyonel olarak hazırlanmış seo paketleri sunmaktayız.

Seo çalışmasından önce kendinize şu soruları sormanız gerekiyor;

 1. Potansiyel müşterileriniz kimler ?
 2. Hangi çevreye hitap ediyorsunuz ?
 3. İşletmeniz nasıl para kazanıyor ? Sitenizden uygun dönüşümü alabilir misiniz ?
 4. Rakipleriniz kimler ? Ne tür girişimler yapıyor ?
 5. Etkili bir dönüşüm için hangi reklam kanallarını kullanıyorsunuz ?
 6. Size uygun en önemli seo tekniklerinin kullanılması.

Bünyemizde 300+ her sektörden web sitesi bulunmaktadır. Trafik ve ziyaret sayıları milyonları bulmaktadır. Örnek olarak bir araba galeri çalışmasında ilgili araba galeri sitemizden backlink vererek çalışma yapmaktayız. Bunun nedeni seo kuralına göre aynı sektörden link ve alakalı olmalıdır.

Seo nedir sorusuna cevap verdik peki seo yaptık bitti olur mu ?

Bu soruya şu şekilde cevap vermek doğru olacaktır seo işlemleri yani site analizi, iç seo, dış seo çalışması yapıldı bu backlink geri çekmedik sürece kalıcı bir hale gelmektedir. Google arama sıranız düşüyor ise rakipleriniz seo çalışmasına devam ettiği için sizi geride bırakıyor anlamına gelmektedir. Bu nedenle sıralama düştükçe seo çalışmasının devam ederek site iyileştirmeleri ve geri dönüş link yani backlink sayısını arttırmak gerekmektedir.

Google arama motoru seo için beklentisi nedir ?

Site sahiplerinin veya site geliştirme işlemini üslenen editörün seo nedir kavramını bilmesini ve seo temellerinin doğru bir şekilde ayarlanmasını ister. Bir sayfada önemli olan site başlığı, makale içeriği ve içeriğe bağlı tag anahtar kelimelerin kullanılmasıdır. Eğer siteyi ziyaret eden bir kullanıcı içeriği beğenir ve yararlı bulursa sitenizde fazla zaman geçirdiği için arama motoru tarafından makale yararlı bulunur ve üst sıraya taşınır.

Seo açısından sosyal medya önemi ?

Seo çalışmasının yanında müşterilerimizin facebook, instagram, youtube vb. gibi tüm sosyal medya hesaplarında seo ya uyumlu paylaşımlar yapılarak site trafiğini organik olarak artmasını sağlıyoruz. Sosyal medya hem potansiyel müşteri dönüşünü sağlıyor ayrıda trafiği arttırıyor. Buradan önemli olan trafiğin ilgili müşteriler tarafından arttırılıyor olmasıdır.

Seo bir puzzle gibidir tüm parçaları doğru bir şekilde birleştikten sonra olumlu sonuç alırız. Bu nedenle profesyonelce bir şekilde yapılmalıdır.

 

Summary
seo
Article Name
seo
Description
seo nedir seo uzmanı kimdir seo nasıl yapılır
Author
Publisher Name
seo uzmanı
Publisher Logo