Organik doğal seo kazanma yolları

Seo Nedir

Öncelikle seo nedir sorusuna kısaca cevap verelim seo bir arama motoru optimasyonudur yani arama motorlarının size içeriğini ne anlatmak istediğini düzgün bir şekilde anlayabilmesi için seo ve arama motorlarına uygun bir şekilde düzenleme yapılmasıdır.

Seo organik ve doğal olmalıdır yani spam olmamalıdır arama motorları yurtdışı veya sitenizle alakası olmayan sitelerden alınan blacklinkleri hiç sevmez almış olduğunuz kalitesiz blacklink yani site bağlantı linkleri arama motorunda gerilemenize neden olabilmektedir. Kalitesiz alınan linkler sildirmek için ayrıca emek harcama durumunda kalabilirsiniz.

Seo sıralamasını etkileyen diğer bir faktör rakiplerinizinde seo çalışması yapmasıdır örnek olarak sürekli güncellenen bir site rakibiniz ise işiniz daha zor çünki sizinde bu zamana kadar yapmış olduğunuz seo çalışması sabir kalırsa rakip sizi geride bırakabilir. Bu nedenle sürekli seo çalışması yapılması ve düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Seo Uzmanı Danışmak Gereklimi

Seo profesyone l olarak seo uzmanı kişilerden danışmanlık hizmeti alınması gerekir. Seo yu kendinizde populer sitelerden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Örnek olarak facebook, instagram gibi hesaplar açarak düzenli bilgi paylaşımları yaparak sitenizin alt linklerini verebilirsiniz. Bu sayede ücretsiz olarak blacklink kazanmış olursunuz.

Peki ücretsiz bir şekilde seo yaptınız ancak yapacaklarınız tanıtacağınız siteler bitti ne yapacaksınız. Reklam gibi olmasın ama bizim gibi seo hizmeti veren uzmanlardan hizmet almanız gerekecek neden derseniz sizin potansiyel çevre ve ulaşabileceğiniz tanıtım siteleri bir yere kadar bizim sistemimizde yıllarca domain yaşı olan ve kaliteli 500 sitemiz bulunmaktadır. Uzmanlarımız tarafından düzenli olarak makale girişi yapılıp güncel tutulmaktadır. en önemlisi işletmenizle alakalı kategoriye blacklink vermekteyiz. Örnek olarak doktorsunuz sitenizin tanıtımını araba rent a car sitesinde yaparsanı bu alakasız olur ancak doktor biri sağlık veya yine sektörle alakalı başka bir doktor sitesinde tanıtım yapar ise hem potansiyel müşterisinin ilgisini çeker hemde alakalı organik bir seo yapısına uygun blacklink kazanmış olur.

Seo yapısında iç ve dış link önemi

Seo da en önemli olan yapı iç link ve dış linktir yani sitenizdeki içerik ile hizmet verdiğiniz ürünler veya tanıtımlar aynı olmalıdır. Spam sahte yanıltıcı bilgiler olmamalıdır. Dış link olarak kaliteli blacklink site bağlantı linkleri alınmalıdır demiştik. Arama motorlarında lider ve en çok kullanılan google dır. Google seo yapısı orjinal organik ve emek harcanan işleri sever. Başka sitelerden alınan hazır yazılar spam olarak kabul görürse sıralama artması yerine düşüş yaşarsınız.

Seo ne zaman çıktı

Arama motoru google seo algoritmasını sürekli güncellemektedir. Buda şu anlama geliyor bugün ayarları yaptım site yükseldi artık yapmama gerek yok düşüncesine kapılmamalıyız. Seo aktif olarak 10 yıldır kullanılıyor son yıllarda arama motoru kendini seo ya optimize ettiğinden dolayı seo ismini duymaya başladık. Eskiden site tasarlarken klasik varsayılan seo ayarı olarak “title”, keyword”, “Description” gibi metatag ları girdiğimizde seo su oldu olarak ayarlardık. Google yakın bir zamanda keyword yani anahtar kelime dikkaye almayacağını ve kullanmasanızda olur şeklinde açıklama yaptı haber doğrulandıktan sonra wordpress seo eklentileri keyword bölümünü kaldırdı.

Peki seo için keyword nasıl gireceğim derseniz ?

Artık keyword anahtar kelime kullanılmıyor kullansanız bile organik doğal seo ya etkisi yok malesef. Bunun yerine title ve doğrudan site makale içeriği önem kazanıyor. Yani web sitenizin seo açısından title bağlantı linki ve açıklama kısım ve girmiş olduğunuz site içeriği tutmak ve mantıklı olmak zorunda.

Sitenizin seo durumunu check kontrol edebilirsiniz Şimdi gelelin ücretsiz ve organik seo link aracı paylaşımına

Sitenizin temel ve orta düzeyse organik seo gücünü ve hatalarını tespit edebilirsiniz. https://seositecheckup.com/ adresinden ücretsiz olarak seo sorgulaması yapabilir ve skoru öğrenebilirsiniz. Seo uzmanı olan kişiler genelde bu linki kullanmaktadır. Peki bahsetmiştik yararlı veya zararlı blacklink yani sitenizin başka sitelerde olan bağlantısını nasıl öğreneceksiniz ? çok basit https://ahrefs.com/tr/backlink-checker adresinden ücretsiz bir şekilde blacklink sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizin blacklink sayısını ve gücünüde bu siteden sorgulayabilirsiniz.

Anladım seo ücretsiz ama bu kadar işlemi yapmak ve zaman alır diyorsanız

Seo uzmanı hizmetimizden yararlanabilirsiniz biz işimizi zamanımızı bu işe ayırıyoruz ve profesyonel olarak seo hizmeti veriyor. Detaylı bilgi için istanbul şişli ofisimizi ziyaret edip organik seo uzmanı arkadaşımız ile görüşebilirsiniz veya telefon ile detaylı bilgi alabilirsiniz.