.htaccess ile Güvenli Bağlantı HTTPS Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Merhabalar, html bir sitenizin olduğunu varsayalım kolay bir şekilde http:// bağlantısını otomatik olarak https:// yönlendirme yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi güvenli olmayan bağlantılar arama motorları tarafından güvenli olarak kabul görmemektedir. Sunucu ve kullanıcı için browser adres çubuğundaki bağlantı kilit logosu olmak zorunda. Artık çoğu hosting firması alınan paketin içinde ücretsiz bir tane ssl sertifikası veriyor. Ancak E-ticaret tarzı siteniz var ise ücretli sertifika almanızı öneririm. .htaccess ile Güvenli Bağlantı HTTPS Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları yaptınız ve bağlantı güvenli olmadı ise hosting firmanızdan ssl bağlantısını aktif etmesini isteyebilirsiniz. Öncelikle cpanel veya plesk panelden ssl bağlantının aktif edilip daha sonra aşağıdaki ayarların yapılması tavsiye edilir.

wordpress için güvenli bağlantı https yönlendirme nasıl yapılır?

Eğer wordpress bir sistem kullanıyorsanız kod ile uğraşmadan basit bir eklenti ile bunu çözebilirsiniz. Bir çok eklenti mevcut benim önerdiğim “Really Simple SSL” eklentisidir.

html site için güvenli yönlendirme nasıl yapılır?

html için .htaccess dosyasını açıp aşağıdaki kod parçasını ekleyebilirsiniz. Eğer ftp ana dizinde htaccess text dosyası yok ise kendiniz yeni oluşturabilirsiniz.

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^.*$ https://%{SERVER_NAME}%{REQUEST_URI} [R=301,L]

Bu işlemi yaptıktan sonra artık web sitenizin bağlantısı yönlendirme güvenli bağlantı olacaktır.