benim işletmem yorum silme

google benim işletmem hesaba itibar zedeleyici olumsuz, sahte ve istenmeyen yorumların silinmesi mümkün. Çoğu işletme hesabına rakip işletmeler veya kasıtlı olarak kötü yorum yazılarak itibarının zedelenmesine neden olmaktadır. Google benim işletmem yorum mantığı şu şekilde yorumlanmaktadır. google benim işletmem yorum nasıl silinir ? Müşteri bir işletmeden ürün veya hizmet alır. Almış olduğu hizmet sonrasında işletmenin vermiş olduğu kaliteyi, güler yüzlü olmaları gibi süreçlerin olumlu veya olumsuz olarak hizmet alan kişinin değerlendirmesidir.

İnternet üzerinden google politikalarına uygun olmayan sahte olumlu veya olumsuz olarak yorumlar satılmaktadır. Kesinlikle bu tür yorumlardan uzak durulması gerekmektedir. Google işletme yorumları gerçek ve doğru olmalıdır. Google süzgeci bu konuda çok gelişmiş olmasına rağmen bazı durumlarda kullanıcılar süzgeci yanıltmaktadır. Ancak rakip veya kötü niyetli kişiler tarafından bir işletme hesabına para karşılığında olumsuz, kötü yorumlar yaptırabilmektedir.

Google yorum silmek için iki yöntem vardır

  • Sahte hesaptan yapılan yorumları google sistemi üzerinden doğru başvuru ile kaldırılıp silinebilmektedir.
  • Gerçek kişi tarafından yorum yapıldı ise marka itibarını kötülediğinden hukuki sürece kadar gidebilmektedir.

Olumsuz yorumlar örnek olarak bir araba galeri firmanız var sayalım bir müşteri ilk olarak sizin ne kadar güvenilir olduğunuzu markanız dan arama yapacak ve hakkınızdaki olumlu olumsuz yorumları okuyarak sizi ürün hizmet alma tercihi verecektir. Yorumlar ticari hayatınızı olumlu veya olumsuz yönde direkt olarak etkilemektedir. Bir müşterimizin yaşadığı sorunu örnek vermek istiyorum. İşletme sahibi müşterisi ile olumsuz bir süreç yaşamış ve müşteri olumsuz hakaret içeren yorumlar yazmıştır. Olumsuz yorum yazma hakkı tabi ki var ancak hakaret içerikli yazdığı için suç işlemiş varsayılmaktadır. Olumsuz yorum yazan kişi arkadaşları ile iletişime geçerek google hesaplarından işletme hakkında olumsuz yorumlar yazmıştır. Burada hizmet almayan kişiler markayı karalamak için olumsuz ve hakaret ederek kötü yorumlar yazarak işletme markasının itibar kaybı yaşamasına neden olmuştur.

Yorum silme sürecinde danışmanlık yol gösterme hizmeti vermekteyiz. Öncelikle analiz yaparak yorum yapan kişinin gerçek mi yoksa sahte hesap üzerinden yapılıp yapılmadığını tespit ederek doğru başvuru ile yasal yoldan yorumların silinmesi için danışmalık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmetini teknik anlamda mühendis ekibimiz hukuki süreçte ise avukat ekibimiz ile vermekteyiz.

İlk önce detaylı bir analiz inceleme yapılarak olumsuz yorumun kasıtlı, karalamaya yönelik olup olmadığı tespit edilir.